Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
18919 10
Друкувати
Обране

Оплата праці працівників закладів освіти під час призупинення навчання через карантин

У зв'язку епідеміологічною ситуацією, що нині склалася, Урядом, органами місцевого самоврядування, керівниками закладів освіти та органами освіти та місцевого самоврядування приймаються рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин та вимушені простої. Але через те, що заняття в закладах освіти не проводяться, за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата.Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

У випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів.

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (10)
Ольга
12.03.2020
"оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації" - це означає, що треба платити і вислугу років і надбавку за престижність, чи тільки посадовий оклад?
Яна Ольга
12.03.2020
Я так зрозуміла, що все платити Тарифікація складається і за ним штатний розпис от все і платити .Якщо працівники виходять на роботу і працюють то платити просто зарплату Хоча тоді який карантин якщо всі пед працівники та персонал тирлуються на роботі. Їх теж треба оберігати Нехай сидять вдома і не шастають в транспорті, по магазинах,
Людмила Яна
12.03.2020
Повністю згодна з коментарем.
вом
12.03.2020
підскажіть будь ласка чи вірно ми зробили прописали в наказі " на час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від 0,8% тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Яна вом
12.03.2020
Школа или детский сад наверно должны опираться на приказ вышестоящей организации в связи с чем они вам дают закрыться на карантин.и написать Что работа не проводиться но сохраняеться зарплата в размере таком то
Яна
12.03.2020
Вычитала такие рекомендации .Кто что думает?Приказ о карантине.В целях
максимального соблюдения трудовых прав работников в данном приказе
(распоряжении) следует указать:в отношении
кого вводится карантин (простой) всей
организации, ее филиала, подразделения, определенного работника и т.д.;причины введения карантина время начала
и окончания карантина;размер оплаты
времени на карантине (который
не может быть ниже двух третей средней заработной платы работника);где будут
находиться работники во время карантина (на рабочих местах или будут освобождены от необходимости
присутствовать на работе). Работодатель может издать приказ (распоряжение),
позволяющее работникам в этот период отсутствовать на рабочем месте.
Людмила
12.03.2020
Щось передостанній абзац написано зовсім незрозуміло!!!
Наталія
12.03.2020
А як що платити як в звичайні канікули? При умові що всі будуть на робочих місцях, та відпрацюють повну місячну норму.
Олеся
17.03.2020
Дякуємо за роз'яснення! Нічого не зрозуміло)
Бухгалтер ЗП
17.03.2020
Як бути з оплатою праці непедагогічним працівникам закладів освіти під час карантину, вони працюють на робочих місцях, заробітну плату нараховувати, згідно штатного розпису, чи згідно Постанови 100 середню ЗП за два останні місяці січень-лютий?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд