Павло Розенко: Місцеві органи влади повинні додатково вводити стимулюючі надбавки для працівників бюджетної сфери
«Я прихильник того, що будь-яка реформа не повинна ставити за кінцеву мету скорочення - скорочення зарплат, співробітників і т.д. Я за підвищення якості роботи», - сказав він.
За словами Павла Розенка, для підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн та диференціації заробітних плат в залежності від кваліфікації працівників, Уряд надав керівникам бюджетних установ та місцевим органам влади додатковий ресурс та всі необхідні механізми, щоб уникнути скорочень та «зрівнялівки».
«Потрібно чітко розуміти, що все-таки є персональна відповідальність керівників бюджетних установ за збільшення мінімальної зарплати. Тому що держава повною мірою виконала свої зобов'язання, додавши до держбюджету 40 млрд грн на заробітні плати. Тобто, кошти є, але розподіляти їх можна по-різному. І тут все залежить від керівника установ», - зазначив він.
«І давайте не забувати про процес децентралізації. Адже, крім бюджетного фінансування, ми дали місцевим органам влади можливість додатково вводити стимулюючі надбавки для працівників бюджетної сфери, щоб не тільки уникнути скорочень, але і відійти від так званої зрівнялівки. Тепер, тим же лікарям вищої категорії, наприклад, місцева влада може встановлювати надбавку і 500, і 1000 грн. Теж саме стосується і скорочень. Хочете утримувати кваліфікований персонал - використовуйте місцеві бюджетні надходження», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.
Павло Розенко також закликав людей не боятися боротися за свої права. «Якщо людина покаже свою принциповість, його ніхто не звільнить і не переведе на півставки», - запевнив Павло Розенко.
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ