Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10162 4
Друкувати
Обране

Перевірки ФСС: страхувальнику, будь готовий!

ФСС відновив проведення планових перевірок страхувальників. На офіційних веб-порталах органів Фонду вже оприлюднені плани-графіки таких перевірок на II квартал 2019 року.


Тому радимо вам підготуватися до перевірки.

Як відмічає сам ФСС, за результатами перевірок за 2018 рік контролери виявили порушення в 27,3 % лікарняних листів. Тож у першу чергу ще раз перевірте правильність заповнення усіх оплачених лікарняних листів (з обох боків). У цьому вам допоможуть наші матеріали, опубліковані в «ОП», 2019, № 2, с. 12; «ОП», 2018, № 9, с. 20«ОП», 2016, № 22, с. 6.

Наступний крок — зверніть увагу на правильність розрахунку середньої зарплати за дні, що підлягають оплаті (за ваш рахунок і рахунок ФСС), «процентівку» оплати та інше.

Врахуйте, якщо за результатами перевірки з вас «знімають» суму неправомірно витрачених коштів Фонду, то цю суму потрібно повернути Фонду. При цьому бажано зробити це до закінчення кварталу, в якому вас перевірили.

Чому бажано? Тому що за наявності заборгованості перед ФСС страхувальник зобов’язаний подати нову форму Звіту про заборгованість перед фондом (див. матеріал в «ОП», 2019, № 6, с. 20). Суми, які підлягають поверненню ФСС за результатами перевірки, штраф і пеня, не сплачені до закінчення кварталу, вважаються непогашеною заборгованістю перед Фондом. Погасивши її до закінчення кварталу, ви від такого обов’язку себе звільняєте.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (4)
Олена
11.04.2019
Ще скажіть за який період вони мають право перевіряти.
новий бух
12.04.2019
А що хоче сказати фонд за свою заборгованість перед підприємствами,чому там немає ніяких штрафних санкцій.Це ж також заборгованість перед працівниками.Чому мовчать з цього приводу відділи праці?
АННА
15.04.2019
Мы как пионеры, всегда готовы к штрафам и проверкам......
Юлія
17.04.2019
Хіба лікарняні- це не захищені видатки? Чому ж тоді хвора людина, яка втратила здоров"я та витратила всі кошти на медикаменти , не має право вчасно отримати виплати із Фонду? За що ж тоді лікуватися і жити? Ау, Фонд, розберіться, будь ласка, спершу із собою, а потім штрафуйте нас, бухгалтерів. Бухгалтер не дозволяє собі затримувати виплати ні до різноманітних фондів, ні працюючим. Коли вже почнуть наводити порядки, починаючи із Вас?
P.S.Нічого особистого до простих працюючих у відділеннях Фондів.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд