Нашi сайти:
6843 4
Друкувати
Обране

Перевірки ФСС: страхувальнику, будь готовий!

ФСС відновив проведення планових перевірок страхувальників. На офіційних веб-порталах органів Фонду вже оприлюднені плани-графіки таких перевірок на II квартал 2019 року.


Тому радимо вам підготуватися до перевірки.

Як відмічає сам ФСС, за результатами перевірок за 2018 рік контролери виявили порушення в 27,3 % лікарняних листів. Тож у першу чергу ще раз перевірте правильність заповнення усіх оплачених лікарняних листів (з обох боків). У цьому вам допоможуть наші матеріали, опубліковані в «ОП», 2019, № 2, с. 12; «ОП», 2018, № 9, с. 20«ОП», 2016, № 22, с. 6.

Наступний крок — зверніть увагу на правильність розрахунку середньої зарплати за дні, що підлягають оплаті (за ваш рахунок і рахунок ФСС), «процентівку» оплати та інше.

Врахуйте, якщо за результатами перевірки з вас «знімають» суму неправомірно витрачених коштів Фонду, то цю суму потрібно повернути Фонду. При цьому бажано зробити це до закінчення кварталу, в якому вас перевірили.

Чому бажано? Тому що за наявності заборгованості перед ФСС страхувальник зобов’язаний подати нову форму Звіту про заборгованість перед фондом (див. матеріал в «ОП», 2019, № 6, с. 20). Суми, які підлягають поверненню ФСС за результатами перевірки, штраф і пеня, не сплачені до закінчення кварталу, вважаються непогашеною заборгованістю перед Фондом. Погасивши її до закінчення кварталу, ви від такого обов’язку себе звільняєте.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Олена
11.04.2019
Ще скажіть за який період вони мають право перевіряти.
новий бух
12.04.2019
А що хоче сказати фонд за свою заборгованість перед підприємствами,чому там немає ніяких штрафних санкцій.Це ж також заборгованість перед працівниками.Чому мовчать з цього приводу відділи праці?
АННА
15.04.2019
Мы как пионеры, всегда готовы к штрафам и проверкам......
Юлія
17.04.2019
Хіба лікарняні- це не захищені видатки? Чому ж тоді хвора людина, яка втратила здоров"я та витратила всі кошти на медикаменти , не має право вчасно отримати виплати із Фонду? За що ж тоді лікуватися і жити? Ау, Фонд, розберіться, будь ласка, спершу із собою, а потім штрафуйте нас, бухгалтерів. Бухгалтер не дозволяє собі затримувати виплати ні до різноманітних фондів, ні працюючим. Коли вже почнуть наводити порядки, починаючи із Вас?
P.S.Нічого особистого до простих працюючих у відділеннях Фондів.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі