Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.05.19
10145 2
Друкувати
Обране

Працівнику з окладом менше мінімалки не вигідно суміщати посаду або заміщати колегу

Якщо працівнику нарахували зарплату і її розмір менший за мінімалку (у 2019 році – 4173 грн), потрібно здійснити доплату до розміру мінімальної зарплати. Однак, визначаючи необхідність доплати до мінзарплати, не ураховують виплати, передбачені ч. 2 ст. 31 Закону про оплату праці. Це — доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Відповідне нагадування розмістило Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Виплати, які не перелічені у вказаній вище ч. 2 ст. 31 Закону про оплату праці, враховують до мінімальної зарплати. До таких виплат відносять:

  • доплати за суміщення професій (посад) і виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт, ненормований робочий день;
  • надбавки за: класність, почесне звання, високі досягнення у праці, вислугу років
  • всі види премій крім премій до святкових і ювілейних дат;
  • індексація зарплати.

Зверніть увагу! На сайті Мінсоцполітики для громадського обговорення розміщено  проект  Закону, який стосується виплат, які враховують до мінімального розміру оплати праці. Як йдеться в Пояснювальній записці, проектом врегульовується питання щодо складових зарплати, які НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ для визначення її мінімального розміру, зокрема:

  • доплата за роботи працівникам, зайнятих на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, в несприятливих умовах та умовах підвищеного ризику для життя і здоров'я у відповідності до ст. 100 КЗпП;
  • суми індексації заробітної плати, а також доплати за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

Тож допоки цей законопроект не перетвориться в закон, працівники, яким нараховують доплату до мінімальної зарплати, не будуть отримувати належну оплату за суміщення посад або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Адже це не додасть їм заробітку, а лише зменшить величину доплати до мінімалки за рахунок доплат за суміщення або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

interbuh.com.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Олег
29.05.2019
А якщо працівник спочатку відпрацював свої години, а потім ще заміняє іншого , то як рахувати ? Наприклад техніка 8 годин мила за себе , а потім ще 2 за відсутню. То платити за фактично відпрацьовані години з доплатою до мінімалки чи рахувати як понаднормові години ?
Людмила. Олег
29.05.2019
В статті коментується доплата за сумщення професій. У вашому випадку це сумісництво. Оплата за сумісництвом здійснюється за кожною посадою окремо. Також окремо, оформлюється табель обліку робочого часу.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі