Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.03.20
10094 7
Друкувати
Обране

Про умови та оплату праці працівників закладів освіти і науки в умовах карантину

Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України привертають увагу керівників органів освіти і науки, закладів та установ освіти, підпорядкованих підприємств та організацій на необхідність дотримання вимог Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", зокрема в частині адміністративних, профілактичних, протиепідемічних та інших заходів, встановлення тимчасових обмежень прав фізичних і юридичних осіб, покладання додаткових обов'язків, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, в умовах карантину.

У зв'язку з ситуацією, пов'язаною з оголошенням карантину з 12 березня по 3 квітня 2020 року, терміни якого можуть змінитись залежно від епідеміологічної ситуації в Україні, своєчасним вжиттям та проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів відповідно до зазначеного закону та постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19", Міністерство світи і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України рекомендують:

- забезпечити часткове переведення працівників закладів та установ освіти і науки, а також інших підпорядкованих організацій на роботу в гнучкому та/або дистанційному режимі, відтермінувати проведення засідань, нарад та інших колективних заходів до стабілізації ситуації, за потреби забезпечувати їх проведення в онлайн режимі;

- забезпечити за наявності відповідних умов проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій;

- не допускати примусового відправлення працівників у відпустки, зокрема без збереження заробітної плати, на період призупинення навчання;

- зберігати за працівниками на період карантину середню заробітну плату, розмір якої визначається згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року N 100 "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати";

- не допускати виселення студентів з гуртожитків тощо;

- забезпечити застосування положень Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 - 2020 роки щодо виконання організаційної, методичної, наукової робіт за межами закладу;

- вважати працівників, які фактично не виходять на роботу під час карантину, такими, що не виходять на роботу у зв'язку з простоєм; згідно зі статтею 34 Кодексу законів про працю України простій - це призупинення роботи, викликане невідворотною силою або іншими обставинами;

- зберігати за працівниками середній заробіток за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України.

Згідно з пунктом 5.2.1 Галузевої Угоди періоди, впродовж яких у закладах освіти не здійснюється освітній процес (освітня діяльність) у зв'язку із санітарно епідеміологічними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників.

Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Згідно зі статтею 9 Закону України "Про колективні договори і угоди" та пункту 1.4 Галузевої угоди положення угоди діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів.

Лист МОНУ та ЦК Профспілки від 17.03.2020 р. N 1/9-162, N 02-5/202

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Людмила бухгалтер
19.03.2020
Який пункт примінити для оплати праці непедагогічних працівників під час карантину, працюють кожен день, згідно графіку роботи в ЗОШ, ЗДО, виконують роботу, як нараховувати заробітну плату: середню за два останніх місяці, 2/3 посадового окладу чи як завжди 4723,00?
Галина
20.03.2020
Що в природі те й в народі. Нерозбериха страшна. Одні пишуть так другі пишуть інше. Та дайте чітку відповідь, як платити не тільки вчителям ай техпрацівникам, вчителям сумісникам. Бо читаючи закони то тільки вчителі, вчителі .... і більше нікого.
Татьяна Галина
21.03.2020
Такое впечатление , что одни педагоги в стране работают и об них очень все беспокоятся, а остальные так себе, особенно бухгалтера.transparent_pxl.png
Людмила бухгалтер
20.03.2020
Хочеться статтю-роз’яснення на прикладах - нарахування заробітної плати обслуговуючому персоналу закладів освіти з різними ситуаціями в роботі.
Ольга
23.03.2020
І ще роз'яснення як платити зовнішнім сумісникам. Не тільки педагогам, а й іншим.
Тамара Ольга
23.03.2020
Про організацію роботи педагогів в період карантину розповіла заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій в своєму виступі у Фейсбуці, в т.ч. і про оплату праці сумісників. Зг.Постанови КМУ №245 "оплата праці сумісників проводиться за фактично виконану роботу" .Виходить, що у випадку карантину з/плата сумісникам не виплачується, а за їх основним місцем роботи зберігається середньомісячна зарплата.
наука Тамара
24.03.2020
Робота сумісників оплачується відповідно до Постанови 245, ключові слова "ЗА ФАКТИЧНО ВИКОНАНУ РОБОТУ". Якщо сумісник - науковець і займається наукою в період карантину, то що йому не платати ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі