Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.03.17
23235 13
Друкувати
Обране

Проект Закону, який змінить підхід до встановлення посадових окладів

У Парламенті зареєстровано Проект Закону № 6190 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімальних розмірів ставок (окладів) заробітної плати та підвищення розміру заробітної плати на підприємствах, які реалізують більше 50 відсотків виробленої ними продукції, товарів, робіт, послуг за межі митної території України (експорт).

Автори законопроекту нагадують, що постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1037 визначено: посадові оклади за Єдиною тарифною ставкою (ЄТС) із 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розрядуустановленого в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року (у 2017 році — 1600 грн). При цьому керівникам установ, закладів й організацій окремих галузей бюджетної сфери доручено забезпечити: установлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів, визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду ЄТС на рівні 1600 грн; диференціацію зарплати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної в межах фонду оплати праці, шляхом установлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності й умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи. Однак, як виконувати останній пункт, не пояснено. Адже, приміром, якщо працівнику з 1-шим тарифним розрядом установити  посадовий оклад у 1600 грн, а решти надбавок або доплат він не має в силу законодавчих норм, то йому доведеться провести доплату до рівня мінімальної зарплати в розмірі 1600 грн (3200 грн - 1600 грн).

Натомість для працівника 5-го тарифного розряду з посадовим окладом 2176 грн і, приміром, установивши йому надбавку за напруженість у роботі 50%, зарплата сумарно сягатиме: 2176 грн + 2176 грн х 50% = 3264 грн. Цей показник більший, аніж мінімальна зарплата, тож жодних доплат до її рівня не проводиться.

Отже, у такому варіанті диференціація між зарплатами 1-го та 5-го тарифних розрядів становитиме 64 грн (3264 грн - 3200 грн).

Виникає питання, хіба можна досягнути дійсно суттєвої різниці в зарплатах, якщо посадові оклади для працівників із 1-го по 11-й тарифні розряди менші, ніж мінімальна зарплата.

Тому проектом запропоновано встановити, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за встановлений розмір мінімальної заробітної плати, а не прожиткового мінімуму, як це є зараз. Такі зміни матимуть наслідком створення умов для  справедливого підвищення розмірів заробітних плат усіх працівників.

Також пропонується визначити, що мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Крім того, у пояснювальній записці до проекту зазначається, що понад 30% наших підприємств працюють на експорт: продають закордон металургію, агропродукцію, машинне устаткування за європейськими, ринковими цінами, прив'язаними до курсу долара та євро. І ця продукція коштує стільки ж, скільки, наприклад, польська чи німецька. Але зарплата польського і українського працівника відрізняється у 8-12 разів. 

У той же час протягом останніх двох років курс долара зріс у 3,5 рази. Натомість заробітні плати у працівників на підприємствах, які експортують продукцію за кордон (і продаючи її за іноземну валюту), залишилась на тому ж рівні.

Збільшення зарплати на цих підприємствах сприятиме збільшенню податкових надходжень у бюджет. А це дасть змогу підняти пенсії і зарплати працівникам бюджетної сфери, сприятиме створенню нових робочих місць.

Тому запропоновано мінімальний посадовий оклад для робітників (працівників) першого розряду відповідної галузі на підприємствах, які реалізують більше 50 відсотків вироблених ними продукції, товарів, робіт, послуг за межі митної території України (експорт), встановити у подвійному розмірі мінімальної заробітної плати. Перелік таких підприємств буде встановлюватися Кабінетом Міністрів України щоквартально.

buhgalter911.com

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
13
Валентина
16.03.2017
Дай, Боже!
Семен
16.03.2017
Дошло на пятые сутки! Только легко поверье, да верится с трудом.
Олег
16.03.2017
Закон набуває чинності з 01.01.18 -або ішак, або падишах здохне.
Семен Олег
16.03.2017
да проэкт то я и не дочитал, с 01.01.2018. Умри ты сегодня, я завтра.
Віктор
16.03.2017
А бюджетников это будет касаться?
Таня
16.03.2017
Так це ж підприэмствам, які експортують свою продукцію, а не бюджетникам. "Тому запропоновано мінімальний посадовий оклад для робітників (працівників) першого розряду відповідної галузі на підприємствах, які реалізують більше 50 відсотків вироблених ними продукції, товарів, робіт, послуг за межі митної території України (експорт), встановити у подвійному розмірі мінімальної заробітної плати. Перелік таких підприємств буде встановлюватися Кабінетом Міністрів України щоквартально".
Наталья
16.03.2017
Все это хорошо, но сколько людей останется без работы. Первое повышение еле-еле пережили. Многие, если не остались без работы, то работают полный день, а получают по полставки или ходят в отпуска за свой счет.
володимир
16.03.2017
Чому робота в святкові дні входить в 3200?А якже тоді стаття Закону про оплату праці за роботу в святкові дні,?Іі ж ніхто невідміняв,
Дмитро
16.03.2017
Я так розумію, ініціатори законопроекту ніяк не повязані з урядом. На що сподіваємося?
АЛЛА
16.03.2017
Люди! Цього ніколи не буде! Марні надії! Але дуже дякуємо ініціаторам.
Наталія
16.03.2017
За шо дякувати!? За ще одну спробу замилити народу очі? І навіщо така тарифнна сітка, в якій будуть ділити працівників не тільки по розряду, ай іще раз поділеному розряду на 2,3,4 і т.д. разів. Виходить, що у медицині у мене 5 розряд, а якщо я такий же спеціаліст на "вибраних" міністрами підприємствах, то у мене, наприклад, 10 розряд. І де ж та справедливість, за яку так усі ратують? У кожного олігарха - урядовця своя.
Виктор
17.03.2017
Такое повышение ВОЗМОЖНО!!!!!!!!!!!!!!!!!! (в межах фонду оплати праці). При сокращение 50-60% работников бюджетной сферы.
Бухгалтер
20.03.2017
Якби запропонували переглянути тарифну сітку (реальні зміни пройшли лише в Міносвіті, соромязливо так - підняли посадові оклади на 2 т.р). або взагалі запропонували щось інше - нове, більш прогресивне. В усьому цьому проглядає дилетанство, вибірковій підхід до окремих професій. Яка доля проекта зареєстрованого ВР (Депутат Деревянко Ю.Б.) новина від 08.02.2017 р. ???? Чергове бла-бла-бла. Ось траншу не дадуть і трохи позамовкають зі своїми ініціативами!!!!!!......
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі