Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.07.19
28021 8
Друкувати
Обране

Щодо надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам

Порядок надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форм власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків (далі — щорічна грошова винагорода) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. № 898 (далі — Порядок № 898).

Порядок № 898 поширюється на педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти, позашкільної, професійно-технічної, вищої та післядипломної освіти чи методичних установ, крім тих, які працюють у закладі освіти чи методичній установі за сумісництвом (пункт 1 Порядку № 898).

Перелік посад педагогічних працівників визначено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Порядком № 898 не передбачено поширення його дії на інших працівників закладу освіти чи методичної установи.

Педагогічна робота керівних працівників закладів освіти без зайняття штатної посади в тому самому закладі освіти, тій самій установі в основний робочий час або за його межами, згідно з пунктом 8 додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі — Положення № 43), не є сумісництвом.

У такому разі трудовий договір про виконання зазначеної роботи не укладається. Оплата за години викладацької роботи проводиться понад основний посадовий оклад (ставку) в порядку, передбаченому відповідною для викладачів тарифікацією.

Граничний обсяг викладацької роботи чи занять з гуртками визначено пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102.(ср. 031233400)

Педагогічна робота, виконана в тому самому або іншому закладі, іншій установі з погодинною оплатою праці в обсязі не більше ніж 240 годин на рік, також не є сумісництвом відповідно до пункту 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, наведеного в додатку до Положення № 43.

Згідно з пунктом 2 Порядку № 898 щорічна грошова винагорода педагогічним працівникам надається за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні за відсутності порушень виконавчої і трудової дисципліни. Вона надається в межах загальних коштів, передбачених кошторисом закладу освіти чи методичної установи на оплату праці.

Водночас щорічна грошова винагорода надається відповідно до положення, яке затверджується керівником закладу освіти чи методичної установи за погодженням із профспілковим комітетом і може містити додаткові критерії, крім визначених у пункті 2 Порядку № 898, з урахуванням специфіки закладу освіти чи методичної установи.

При цьому розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень (пункт 5 Порядку № 898).

Лист Мінсоцполітики від 14.05.2019 р. № 711/0/206-19

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Надія
10.07.2019
Їм винагороду потрібно платити за успішність . А так скільки не плати всеодно знань у дітей немає.
Игорь Надія
10.07.2019
Есть такое понятие как "самообразование", кто хочет, тот научится и без хороших педагогов. А если подросток не понимает зачем он учится, то его и хороший учитель не научит.
Світлана Игорь
11.07.2019
Игорь, когда я сказала учительнице своего ребенка, что она самостоятельно учит уроки, то ей это не понравилось.А вообще Вы знаете как ставят сейчас оценки в школах в основном???Я не верила, пока сама не убедилась.
Леся
10.07.2019
Ни о чем
Надія 2
10.07.2019
Нічого подібного. Педагоги мають хорошу зарплату. ІХай вчать дітей.З одного боку вони ,з друго боку батьки повинні контролювати успішність дітей, з третього боку учень сам повинен прикласти максимум зусиль, щоб щось знати. Так було колись, у 70- тих роках, коли я ще ходила до школи . А зараз?Репетиторство!!!!
Світлана
11.07.2019
Із особистого досвіду:з гарним вчителем неможливо учням не любити предмет, який викладає він та й не знати. Є різні чителі,інколи "перегибають палку" не там, де треба, дозволяють собі принижувати учнів, кричати.Ось таких вчителів требе гнати "в три шиї" зі школи з забороною на вчителювання .А є такі вчителі, до яких учні ходять на уроки з великим задоволенням та й отримують знання, а не негативні емоції і зламану психіку.Вважаю, що основним показником до такої винагороди має бути всебічний результат.
Оля
18.07.2019
Деякі діти приходять вже в школу зі зламаною психікою
Оля
08.08.2019
Щось незрозуміло -це винагорода в розмірі одного посадового окладу?коли вона має має нараховуватись до дня дошкільника,чи 13тою зарплатою?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі