UA | RU

Щодо середнього заробітку, який не враховується до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня

Згідно із статтею 1 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Відповідно до статті 31 Закону (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Тобто, якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

Суми середнього заробітку, які зберігаються за працівниками за час відпусток, виконання державних або громадських обов’язків, підвищення кваліфікації, службового відрядження, вихідної допомоги та компенсації за невикористані відпустки не є заробітною платою працівника, яку роботодавець виплачує йому за виконану роботу, а є середнім заробітком, який розраховується згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100.

Отже, суми середнього заробітку не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.

Водночас, якщо працівникові за час службового відрядження виплачується заробітна плата згідно із статтею 121 Кодексу законів про працю України чи Законом України «Про державну службу», то нарахована заробітна плата працівника за місяць з урахуванням нарахованої заробітної плати за дні відрядження не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати.

Лист Мінсоцполітики від 13.02.2017 р. N 322/0/101-17/282

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
Нюша
27.02.2017
Нарешті, розродились роз`ясненням!
керр
27.02.2017
важко погодитись з авторами листа, в частині виплати сзп за час службового відрядження, адже така виплата згідно Інструкції №5 із статистики заробітної плати відноситься до складу основної ЗП, яка включає нарахування винагороди за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці : 2.1.6. Оплата праці за час перебування у відрядженні (не включає відшкодування витрат у зв'язку з відрядженням: добових, вартості проїзду, витрат на наймання житлового приміщення).
В листі автори кваліфікували усі виплати за СЗП до виплат за невідпрацьований час, бо розраховані відповідно до Порядку №100, хоч Інструкція №5 визначає виплати за невідпрацьований час і там в п.2.2.12. оплати часу службового відрядження не передбачено ...
МАНЯ
03.03.2017
На сайті Президента України зареєстровані петиції: "Надбавка за вислугу років працівникам бухгалтерських служб"

Слід також додати, що ані бібліотекарю, ані медичному працівнику ані вчителю, яким надбавка за вислугу років встановлена та виплачується у повному обсязі не визначено жодної відповідальності за несвоєчасно виконану роботу або допущену помилку під час виконання своїх професійних обов'язків. Натомість відповідальність бухгалтера чи економіста зашкалює, що не скажеш про заробітну плату. Дякую Підтримати петицію можна за адресою https://petition.president.gov.ua/petition/3158

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/oplata-praczi/na-sayti-prezidenta-ukrayini-zareyestrovani-petitsiyi-nadbavka-za/
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі