Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.01.20
21860 8
Друкувати
Обране

Щодо виплати вихідної допомоги

За ст. 44 КЗпП у разі припинення трудового договору з підстав, зазначених п. 6 ст. 36 та п.1, 2 ст. 40 КЗпП, працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, не меншому від середньомісячного заробітку.

Відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у разі змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

Згідно зі ст. 116 КЗпП під час звільнення працівника виплата всіх сум, що належать від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то такі суми мають бути виплачені не пізніше від наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимог про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові під час звільнення, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою таких сум.

Трудові спори за заявами працівників з питань застосування законодавства про працю, які відповідно до чинного законодавства попередньо були вирішені власником або уповноваженим ним органом і виборним органом первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації в межах наданих їм прав (п. 5 ч.1 ст. 232 КЗпП) розглядаються безпосередньо в судах.

Адже, відповідно до ст. 124 Конституції України правосуддя в Україні проводиться виключно судами. Делегування функції судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України.

Яна Ягодовська, головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області.

 

ГУ Держпраці у Полтавській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Віка
20.01.2020
Доброго дня! Є бажання побачити роз'яснення в статті про виплату вихідної допомоги у разі звільнення державного службовця згідно ст.87 ЗУ "Про державну службу" від 10.12.2015р. №889 !!!
Олег
21.01.2020
Як завжди, депутати вносячи зміни в статтю 87 (добавлено п.1-1 ч.1) забули внести зміни в частину 4 цієї статті. Тому виходить, що вихідна допомога виплачується лише при скороченні штату, а при ліквідації - ні. Можливо в когось є якісь думки з цього приводу?
Віка Олег
21.01.2020
Доброго дня! Можливо слід вважати, що пункт 1¹ є складовою частиною пункту 1 і виплачувати спеціалістам вихідну допомогу, адже вони не менше постраждали ніж ті, яких скорочено???!!!!!
Олег
22.01.2020
Можливо, але нажаль НАДС дає розяснення, що при ліквідації державного органу Законом вихідна допомога не визначена. Не знаю чи означає це, що не виплачувати взагалі, чи виплачувати відповідно до КЗпПУ.
Віка Олег
22.01.2020
Доброго дня! Підкажіть де знайти це роз'яснення НАДС???
Олег
23.01.2020
це роз'яснення не загальне, а надано на запит однієї з рда Тернопіл. області. На жаль в мене його не має. (Я лише читав його).
Віка
28.01.2020
Так це зроблено спеціально для РДА щоб гроші не давати! що тут не зрозумілого)
Григорій
06.02.2020
Вважаю, що вихідна допомога має виплачуватись, адже ст.44 КЗПП ніхто не відміняв. А згідно п.3 ст.5 ЗУ "Про Державну службу" Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом. Виплата вихідної допомоги при ліквідаціїї не врегульована.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі