Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.11.20
2140 0
Друкувати
Обране

Щодо збереження середнього заробітку за членами виборчої комісії, які є сумісниками

Підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів регулює відповідно до Конституції України Виборчий кодекс України (далі - Кодекс).

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 212 Кодексу за рішенням виборчої комісії голова, заступник голови, секретар або, в разі їх відмови, інші члени територіальної виборчої комісії (загальною кількістю не більше трьох осіб), дільничної виборчої комісії (загальною кількістю не більше двох осіб для кожної комісії) протягом виборчого процесу можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією. Зазначені особи на цей період увільняються від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи із збереженням стажу роботи.

На час безпосереднього виконання обов'язків члена виборчої комісії (участь у засіданнях комісії, інших заходах на виконання цього Закону чи рішень комісії) на кожного члена виборчої комісії поширюються гарантії і компенсації, передбачені законодавством для працівників на час виконання ними державних або громадських обов'язків у робочий час. Члени виборчої комісії звільняються від виконання службових обов'язків за місцем постійної роботи на час, необхідний для здійснення обов'язків члена комісії, на підставі письмового повідомлення голови, заступника голови чи секретаря відповідної виборчої комісії про скликання засідання комісії або рішення виборчої комісії про залучення члена комісії до участі в інших заходах, передбачених цим Кодексом. Такі повідомлення або рішення повинні містити зазначення дати, часу та запланованої тривалості засідання виборчої комісії чи іншого заходу (абзац другий частини п'ятої статті 38 Кодексу).

<...> Відповідно до частини першої статті 119 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Звертаємо увагу на те, що КЗпП не передбачено обмежень у застосуванні норм частини першої статті 119 КЗпП щодо осіб, які виконують роботу за сумісництвом.

Разом з тим, Кодексом прямо не встановлено належність виконання повноважень (роботи) у виборчій комісії до державних або громадських обов'язків.

<...> З урахуванням викладеного з порушених у <...> зверненні питань рекомендуємо звернутися до Комісії [Центральна виборча комісія. - Прим. ред.].

Джерело:
Лист Мінекономрозвитку від 15.10.2020 р. N 3501-06/62470-09
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі