Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.09.14
1809 0
Друкувати
Обране

Соцстрахування та оплата праці: реформа від Кабміну

Кабмін планує внести зміни до деяких законодавчих актів з метою створення умов для стабілізації фінансового стану держави, зниження навантаження на фонд оплати праці та приведення до фінансових можливостей дії положень окремих законів України.

І. Змінами до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пропонується до частини бази нарахування ЄСВ, що перевищує двократний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), застосовувати до ставки ЄСВ понижуючий коефіцієнт 0,4.

Якщо база нарахування ЄСВ не буде перевищувати двократний розмір мінімальної заробітної плати — сума ЄСВ буде розраховуватись як добуток двократного розміру мінімальної заробітної плати,  на чинну ставку єдиного внеску.

ІІ. Передбачається з 1 січня 2015 року створити Фонд соціального страхування України, об’єднавши всі існуючі на даний момент Фонди.

ІІІ. Передбачаються зміни до законодавства про оплату праці, адміністративного та кримінального законодавства, що сприятимуть легалізації заробітної плати та зайнятості, суть яких полягає у наступному:

1 Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору в письмовій формі та повідомлення ДФСУ про прийняття його на роботу.

2. У разі виявлення оформлення трудових відносин без укладення трудового договору,  роботи на умовах неповного робочого часу при фактичному виконанні роботи повний робочий час приймається рішення про:

—  виплату працівникові заробітної плати не нижче середньої заробітної плати за відповідним  видом економічної діяльності без урахування фактично виплаченої заробітної плати;

— про нарахування та сплату ПДФО та суми ЄСВ за встановлений період роботи.

3. Передбачаються фінансові санкції для юридичних та фізичних осіб-підприємців  у вигляді штрафу у розмірі від 1 до 30 мінімальних заробітних плат за допуск працівника до роботи без оформлення трудових відносин, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску та податків, порушення термінів виплати заробітної плати більш ніж за один місяць, виплати не в повному обсязі, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та порушення інших вимог трудового законодавства.

4. Збільшуються в 1,3-2 рази розміри штрафів за порушення порядку нарахування ЄСВ, порушення при поданні звітності щодо ЄСВ, подання недостовірних відомостей, несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Такі реформи передбачаються проектом Закону України від 15.09.2014 р. № 5080 «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці». 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі