Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.07.25
1052 0
Друкувати
Обране

Три підступні запитання про виплату відпускних у воєнний час

Чи можна виплатити відпускні у перший день відпустки? Що робити, якщо виплата відпускних припадає на вихідний день? Яка відповідальність за несвоєчасну виплату відпускних?

 

Чи можна виплатити відпускні у перший день відпустки?

Стаття 21 Закону про відпустки та частина 3 статті 115 КЗпП:

Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж до її початку, якщо інше не передбачено законодавством, трудовим або колективним договором.

Раніше першого дня відпустки виплатити відпускні можна, а в перший день відпочинку чи пізніше — не можна.

І до речі, зазвичай саме так, як у законах, норма про виплату відпускних прописана і у колективних та трудових договорах. Тож проблем не виникає.

Хоча на період воєнного стану є спецправило у статті 11 Закону України № 2136: роботодавець може з власної ініціативи зупинити дію окремих норм колективного договору. Але задля уникнення можливих проблем із контролерами та працівниками не радимо встановлювати строк виплати відпускних після початку відпустки.

Звісно, бувають форс-мажори. Наприклад, працівник просить про відпустку терміново, поза графіком. Ну і роботодавець просто не може виплатити відпускні у встановлений строк. Ось тоді допускається виплата відпускних у перший день відпустки. Але важливо, щоб працівник у письмовій заяві вказав своє прохання перенести строк виплати відпускних.

І до речі, колись і досить довго виплачувати відпускні треба було не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки. Але ця норма вже декілька років змінена та більше не діє.

Тож, запам’ятали: дедлайн виплати відпускних – останній перед відпусткою день.

Що робити, коли крайній строк виплати відпускних припадає на вихідний день?

І наступне запитання якраз витікає із цього правила. Що робити, коли крайній строк виплати відпускних припадає на вихідний день?

В такому разі виплату слід провести в останній робочий день, що передує вихідному. Наприклад, якщо перший день відпустки — понеділок, а формально останній день строку виплати – неділя, то виплатіть відпускні у п’ятницю.

Адже норма дозволяє виплачувати відпускні на скільки завгодно раніше до початку відпустки: хоч за день, хоч за 3, хоч за тиждень.

Яка відповідальність за несвоєчасну виплату відпускних?

Штраф за абз. 10 ч. 2 ст. 265 КЗпП:

  • якщо виплату відпускних затримано на строк до одного місяця – 1 МЗП, установленої на момент виявлення правопорушення (8000 грн за кожне таке правопорушення);
  • якщо виплату відпускних затримано більш як за один місяць – 3 МЗП на момент виявлення порушення (24000 грн за кожне порушення).

Штраф за ч. 1 ст. 41 КУпАП у розмірі від 30 до 100 нмдг (510 – 1700 грн).

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×