Вчителям не варто очікувати на підвищення зарплати
Це прогнозовано тому, що у квітні в МОН повідомили, що поки що не готові презентувати реформу підвищення рівня заробітних плат учителів.
За 4 місяці, що минули після цієї заяви, не змінилося нічого.
«Ми розробили певну концепцію підвищення заробітної плати, в кінцевих положеннях закону про освіту передбачено підвищення окладів до трьох мінімальних заробітних плат… Але на сьогодні маємо критичну ситуацію в бюджеті, вона надто складна», - повідомив міністр Оксен Лісовий.
«Нам треба протриматися. Бо позиція Президента України, і ми її всі розділяємо, що освіта є пріоритетом №1 після оборони. Захистимо країну, відіб'ємо ворога — і переводимо освіту в пріоритет №1», - запевняє Міністр.
Нардеп Ніна Южаніна називає таку заяву спекулятивною.
Чому спекулятивне?
"Бо складна ситуація в бюджеті не завадила реформі зарплати держслужбовців, а вчителям - ні."- пише нардеп.
Чим вчителі гірші чи інакші?
Тим, що, крім навчання, несуть відповідальність за безпеку наших дітей та онуків у разі оголошення повітряної тривоги?
Водночас, у Мінфіні й Мінсоцполітики стверджують, що після видатків на безпеку й оборону другими за пріоритетністю є соціальні видатки.
Та й якби освіта щось важила для тих, хто 5 років тому щедро роздавав обіцянки, то вчителі принаймні б відчули індексацію, яка в рамках загального підвищення мінімальної зарплати цього року мала відбутися для них двічі: на 10,4% із 1 січня і ще на 12,6% із 1 квітня.
На квітневе підвищення педагоги досі чекають.