Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1506 0
Друкувати
Обране

Як оплачувати працю логопеда, який має педагогічну освіту та працює в лікарні, як медичному працівникові чи педагогічному?

Як оплачувати працю логопеда, який має педагогічну освіту та працює в комунальному некомерційному підприємстві «Районна лікарня», як медичному працівникові чи педагогічному?


Насамперед потрібно встановити до якої сфери діяльності відноситься логопед – до медичної чи педагогічної. Для цього потрібно звернутися до  Наказу від 05.10.2005  № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» (далі –Наказ № 308\519) та Постанови КМУ від 14 червня 2000 року № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» (далі – Постанова № 963).

Третім абзацом розділу «Посади педагогічних працівників» Постанови № 963 передбачено, що  логопед  закладу  охорони  здоров’я  та соціального забезпечення відноситься до категорії педагогічних працівників. При цьому в Наказі № 308/519 відсутні посилання на те, що логопед закладу охорони здоров’я  та соціального забезпечення є  медичний працівник.

Отже, логопед  закладу  охорони  здоров’я  та соціального забезпечення – це педагогічний працівник, тому оплату праці такому працівникові потрібно проводити з дотриманням вимог Закону України «Про освіту»,   Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 та Наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557. 

— Чи потрібно доплачувати логопеду закладу  охорони  здоров’я  та соціального забезпечення, який має вищу педагогічну освіту, 70 відсотків посадового окладу згідно пункту першого Постанови від 19 червня 2020 р. № 610 «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» (далі – Постанова № 610)? 

Першим абзацом першого пункту Постанови № 610 передбачено установити з 1 вересня до 31 грудня 2020 р. доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я комунальної форми власності (крім лікарів та/або команд первинної медичної допомоги) та закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення.

В п'ятому абзаці першого пункту Постанови № 610 вказано, що перелік типів закладів охорони здоров’я та перелік посад медичних та інших працівників, для яких встановлюються такі доплати, затверджується Міністерством охорони здоров’я.

Такий перелік затверджено Наказом МОЗ України від 03 вересня 2020 року № 2021. Але у вказаному переліку відсутня посада логопед  закладу  охорони  здоров’я  та соціального забезпечення.

Отже, логопеду  закладу  охорони  здоров’я  та соціального забезпечення доплату 70 відсотків посадового окладу згідно Постанови № 610 здійснювати  не потрібно.

 

Джерело:
Головне управління Держпраці у Херсонській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд