Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.12.20
25800 3
Друкувати
Обране

Щодо введення до штатного розпису закладу загальної середньої освіти посади фахівця з публічних закупівель

Відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів:

1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;

2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов'язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб);

3) шляхом укладення трудової угоди (контракту) згідно із законодавством.

Типовими штатними нормативами закладів загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р. N 1205 "Про затвердження Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти", не передбачено введення такої посади, як фахівець з публічних закупівель.

Натомість, відповідно до пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 р. N 1205 керівнику закладу надається право у разі виробничої необхідності змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для цього закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватись лише в межах однієї категорії (педагогічного, господарсько-обслуговуючого тощо) персоналу.

Також у пункті 3 цього наказу керівникам закладів надається право у разі виробничої необхідності за рахунок спеціального фонду вводити додаткові посади, необхідні для забезпечення освітнього процесу.

У закладах освіти, що проводять незначну кількість закупівель на рік та штатну чисельність працівників яких у зв'язку з цим збільшувати недоцільно, розпорядчим рішенням керівника закладу покладаються обов'язки уповноваженої особи з організації та проведення закупівель на працівника(ів) зі штатної чисельності закладу із встановленням в обов'язковому порядку доплати за виконання додаткової до основних посадових обов'язків роботи.

Встановлення такої доплати (за суміщення професій (посад), за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт) в розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) передбачене наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. N 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" (із змінами).

Міністерство освіти і науки направляло до департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій роз'яснення щодо змін в організації закупівельної діяльності, зокрема і щодо введення посади фахівця з публічних закупівель, для доведення до відома керівників відділів управління освітою та керівників закладів і установ освіти (лист від 22.06.2020 р. N 1/9-334)

Джерело:
Лист МОНУ від 05.11.2020 р. N 1/11-7861
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Юлия
11.12.2020
Що робити,якщо роботодавець не доплачує працівнику за додаткову роботу уповноваженої особи?
Юлія
11.12.2020
Так по закону начебто можна ввести окрему людину на закупки, а по факту департамент не дає. Все своїми силами. Хіба це мислимо?
Оля
11.12.2020
Незначна кількість процедур? Та по кожній закупівлі до 50 тис. треба зробити річний план і звіт, після 50 спрощену процедуру, початок і кінець року- і відкриті торги і переговорні процедури. А постійна зміна законодавства- це також треба встигати опрацьовувати. Яка розширена зона? Це повноцінна ставка , закладена в штатний розпис як мінімум по 10 тарифному розряді ( при таких штрафах)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×