Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.10.22
9260 0
Друкувати
Обране

Коли треба подати скасовуюче повідомлення про прийняття на роботу

Статтею 24 КЗпП передбачено, що працівника не можна допустити до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

Роботодавець зобов’язаний подати повідомлення про прийняття на роботу працівника за трудовим договором до Державної податкової служби України за місцем обліку як платника ЄСВ.

Водночас людина має право змінити своє рішення і не з’явитися на підприємстві в свій перший робочий день.

Якщо при з’ясуванні причин відсутності працівника на робочому місці в його перший робочий день, работодавцем виявлено, що працівник повідомив про небажання приступити до роботи, то на підставі заяви працівника або акта про відмову працівника приступити до роботи, необхідно видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу.

Після скасування наказу про прийняття також необхідно анулювати повідомлення про прийняття.

Отже, якщо оформлений працівник не приступив до роботи, необхідно до ДПС подати скасовуюче повідомлення.

Законодавство не визначає строків, в які подають скасовуюче повідомлення про прийняття, проте, доцільно подати його до ДПС після того, як буде скасований наказ про прийняття на роботу.

Статтею 265 КЗпП (за порушення інших вимог трудового законодавства), передбачено штраф у розмірі 1 МЗП застосовуються за неподання чи несвоєчасне подання повідомлення про прийняття працівника на роботу тільки з позначкою «початкове».

Федерація профспілок

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×