Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
34269 3
Друкувати
Обране

Повідомлення про прийняття працівника на роботу: є зміни до постанови № 413

Ще в середині лютого Мінекономіки повідомило, що уряд прийняв рішення про скасування обов'язку подавати Повідомлення про прийняття на роботу керівника підприємства. Нарешті, текст цих змін оприлюднено.


Перша, і до того ж не очікувана новина – постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413» від 12.02.2020 р. № 188, набирає чинності у загальному порядку. Тобто з дати офіційного опублікування.

Нагадаємо, у проекті цієї постанови передбачалось, що зміни наберуть чинності через 3 місяці. Тож насправді додатково чекати (дублювати інформацію про керівників) не доведеться.

Але, це ще не всі несподіванки.

Повідомлення не потрібно подавати при прийнятті на роботу:   

1) керівника підприємства, установи, організації;

а також

2) члена виконавчого органу господарського товариства.

Отже, якщо виконавчий орган товариства є колегіальним (дирекція), то немає необхідності подавати Повідомлення, як щодо генерального директора, так і щодо інших членів такого органу («простих» директорів).

Повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації є відомості, отримані органами Державної податкової служби з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

І ще один нюанс. Кабмін підкоригував порядок подання Повідомлення засобами електронного зв'язку. Тепер прямо вказано, що потрібно використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг. Раніше достатньо було електронного цифрового підпису (ЕЦП).  

Нагадаємо: з 07.11.2018 р. з набранням чинності Законом України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII госпсуб’єкти поступово переходять з ЕЦП на КЕП. А з 07.11.2020 р. вже не можна буде застосовувати ЕЦП, згенеровані до 07.11.2018 р.

Особистий ключ для КЕП потрібно зберігати на захищеному носії, який коштує не дешево. Проте багато надавачів електронних ключів дозволяють записувати їх на звичайні носії (флешки, диски тощо), а податківці все ще приймають електронні документи, які підписані за допомогою таких ключів.

Сподіваємось, що Повідомлення про прийняття на роботу працівників, які будуть підписані за допомогою ЕЦП, податківці теж прийматимуть.  

 Постанову опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" № 43 від 05.03.2020 року. 

Головний редактор Журналу "Оплата праці" – Микола ШПАКОВИЧ

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
Коля
09.03.2020
"...А оскільки немає виробництва, то не потрібні і працівники..."
Коля
09.03.2020
Держава, яка не виробляє ніякої техніки взагалі - навіть дитячі велосипеди і самокати імпортуються з-за кордону...Тобто, фактично держава без виробництва - це так і є.
Людмила Коля
10.03.2020
Наша держава навіть скрепки канцелярські не випускає.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд