Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.01.21
44787 0
Друкувати
Обране

Відображення виплат на користь ФОП у формі № 1ДФ

У разі проведення контрольно-перевірочних заходів часто виникає питання щодо необхідності відображення суб’єктами господарської діяльності в податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ (далі – податковий розрахунок за формою № 1 ДФ) виплат доходів на користь фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП). Розглянемо це питання докладніше.

Загальні правила

Відповідно до ст. 51 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків, у тому числі податкові агенти, зобов’язані подавати контролюючим органам у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків.

Під час нарахування (виплати) доходів ФОПам (незалежно від системи оподаткування) та самозайнятим особам податкові агенти зобов’язані відобразити такі доходи в податковому розрахунку за формою № 1ДФ за звітний квартал, у якому вони були нараховані (п. 176.2 ПКУ).

Форма та порядок заповнення

Форма податкового розрахунку № 1ДФ та порядок його заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4.

Під час заповнення податкового розрахунку за формою № 1ДФ:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається дохід (за звітний квартал), який нараховано підприємцю. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні. Виплачений дохід відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою доходу «157»;
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу. Наприклад, якщо нарахування доходу було здійснено в березні (І квартал), а виплату здійснено у квітні (ІІ квартал), то нарахована сума буде відображатися в графі 3а «Сума нарахованого доходу» за І квартал, а фактично виплачена сума буде відображатися в графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за формою №1ДФ за ІІ квартал;
  • у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством (якщо підприємцем не надано копію документа, що підтверджує державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності);
  • у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету (у разі нарахування податку та відображення у графі 4а).

Якщо ФОП надав копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, то графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюються (у цих графах проставляються нулі).

Водночас під час нарахування (виплати) ФОП доходу від здійснення ним підприємницької діяльності податок на доходи фізичних осіб не утримується, якщо він надав копію документа, що підтверджує державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності:

  • для ФОП, який перебуває на загальній системі оподаткування, таким документом може бути копія виписки або витягу з Держреєстру;
  • для підприємця, що застосовує спрощену систему оподаткування, – копія свідоцтва про сплату єдиного податку або копія виписки чи витягу з Держреєстру;
  • для особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, – копії довідки про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Додаткові відомості

Cлід звернути увагу, що нараховані (виплачені) доходи фізичним особам, які відображаються в податковому розрахунку за формою № 1ДФ, служать інформаційним наповненням Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо джерела отримання доходів, об’єктів оподаткування, сум нарахованих та/або отриманих доходів, сум нарахованих та/або сплачених податків.

Державний реєстр фізичних осіб – платників податків – автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов’язані сплачувати податки, збори, інші обов’язкові платежі до бюджетів та внески до державних цільових фондів у порядку і на умовах, що визначаються законодавчими актами України.

Відповідно до п. 70.1  ПКУ Державна податкова служба України формує та здійснює ведення цього реєстру.

Джерело:
DeVisu.ua
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі