Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.02.23
9540 0
Друкувати
Обране

Мінфін підготував зміни до Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів

На сайті Мінфіну оприлюднено проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору».

Нагадаємо, що цей Порядок був затверджений Мінфіном наказом від 13.12.2022 № 431, який набрав чинності 20.01.2023. Розглянемо, що в ньому змінять.

  1. Передбачається, що інформація про залишок запасів у місцях зберігання на  початок і кінець місяця, про їх надходження та витрачання може відображатися у матеріальному звіті, який складається матеріально відповідальною особою в довільній формі, якщо його складання передбачено розпорядчим документом, затвердженим керівником. Матеріальний звіт заповнюється у натуральному вимірі на підставі первинних документів про наявність та рух запасів. Тобто Мінфін змінить обов'язок відображення інформації про залишок запасів у матеріальному звіті на можливість. І лише за умови, якщо складання такого звіту передбачено розпорядчим документом керівника.
  1. У разі необхідності суб’єкти держсектору можуть вести опис карток з обліку запасів, якщо облік ведеться не в книгах, а на картках, який складається у довільній формі.
  1. Прибутковий ордер може застосовуватися для оформлення господарських операцій з отримання матеріальних цінностей, які надходять від постачальників або від переробників з переробки на стороні, оприбуткування матеріальних цінностей, які відповідають критеріям визнання запасів, але раніше не були відображені в балансі, а також отриманих від ліквідації та розбирання необоротних активів. Тобто змінами передбачається можливість застосування прибуткового ордеру замість обов'язку. До того ж Мінфін прибере умову застосування прибуткового ордеру для оформлення господарських операцій з отримання матеріальних цінностей, які надходять від постачальників, - за відсутності первинних документів від постачальника.
  1. Передбачать, що у накладній (вимозі) сума ПДВ наводиться суб'єктами держсектору,  які є платниками ПДВ, у разі відпуску матеріальних цінностей стороннім організаціям.
Джерело:
Проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору»
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі