Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.03.21
23712 0
Друкувати
Обране

Зміни до Плану рахунків та Типової кореспонденції: плани Мінфіну

Мінфін оприлюднів на своєму сайті проект наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі».

Зокрема, зміни торкнуться:

- Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2013 р. № 1203;

- Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.2015 р. № 1219;

- Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 р. № 1219.

Що саме пропонує бухгалтерам Мінфін? 

1. В Плані рахунків відкоригують назви позабалансових рахунків. Це пов’язано з недавніми змінами до НП(С)БО 128 «Зобов’язання», затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2010 р. № 1629.

Отже, позабалансовий рахунок 04 матиме назву «Умовні активи». Відповідно, його субрахунки також змінять назву на:

 • 041 «Умовні активи розпорядників бюджетних коштів»;
 • 042 «Умовні активи державних цільових фондів».

Таки ж зміни чекають на позабалансовий рахунок 05. Він змініть назву на «Умовні зобов’язання, гарантії та забезпечення надані».

Його субрахунки в оновленому вигляді таки:

 • 051 «Гарантії та забезпечення надані розпорядників бюджетних коштів»;
 • 052 «Гарантії та забезпечення надані державних цільових фондів»;
 • 053 «Умовні зобов’язання розпорядників бюджетних коштів»;
 • 054 «Умовні зобов’язання державних цільових фондів»;
 • 055 «Забезпечення розпорядників бюджетних коштів за виплатами працівникам»;
 • 056 «Забезпечення державних цільових фондів за виплатами».

Як бачите, з’явиться новий субрахунок з обліку забезпечення за виплатами. Що на ньому обліковувати? Це пропишут в Порядку застосування Плану рахунків.

Зокрема, на субрахунку 055 «Забезпечення розпорядників бюджетних коштів за виплатами працівникам» ведеться облік інформації про забезпечення для відшкодування наступних (майбутніх) витрат за виплатами працівникам розпорядниками бюджетних коштів.

На субрахунку 056 «Забезпечення державних цільових фондів за виплатами» ведеться облік інформації про забезпечення для відшкодування наступних (майбутніх) витрат державними цільовими фондами.

Також цілком доречно відкоригують характеристику Класу 0 «Позабалансові рахунки розпорядників бюджетних коштів та державних цільових фондів». Зокрема, додадут заперечну частку «НІ». Тобто буде так: «на позабалансових рахунках цього класу обліковуються матеріальні цінності, інші активи та зобов’язання, що не належать розпорядникам бюджетних коштів (державним цільовим фондам) або перебувають у їх тимчасовому розпорядженні».

2. В Типової кореспонденції у новому рядку 1.12 з'явитися кореспонденція для відображення вартості безоплатно отриманих основних засобів від суб'єктів держсектору, які відповідно до законодавства виконують функції з управління об'єктами державної (комунальної) власності, у межах відповідного бюджету

1.12

Відображення вартості безоплатно отриманих основних засобів від суб’єктів державного сектору, які відповідно до законодавства виконують функції з управління об’єктами державної (комунальної) власності, у межах відповідного бюджету

10 «Основні засоби»,

11 «Інші необоротні матеріальні активи»

51 «Внесений капітал»

Відображення нарахованої суми зносу на основні засоби, що отримані безоплатно від суб’єктів державного сектору у межах відповідного бюджету

5511 «Фінансові результати виконання кошторису звітного періоду»
(5521 «Фінансовий результат виконання бюджету (кошторису) звітного періоду»),
5512 «Накопичені фінансові результати виконання кошторису»
(5522 «Накопичені фінансові результати виконання бюджету (кошторису)»)

1411 (1421) «Знос основних засобів»,
1412 (1422) «Знос інших необоротних матеріальних активів»,
1414 (1424) «Знос інвестиційної нерухомості»

 

У зв’язку з цим зміниться нумерація рядків: рядки 1.12 – 1.36 вважатимуться  відповідно рядками 1.13 – 1.37.

А рядок 1.21 викладуть в такій редакції: 

1.21

Нарахована амортизація безоплатно отриманих основних засобів (крім внутрішнього переміщення в межах органу, уповноваженого управляти об’єктами державної (комунальної) власності, та безоплатно отриманих від суб’єктів державного сектору у межах відповідного бюджету)

8014 (8024), 8114 (8124) «Амортизація»

1411 (1421) «Знос основних засобів», 1412 (1422) «Знос інших необоротних матеріальних активів», 1414 (1424) «Знос інвестиційної нерухомості»

Водночас проведення другого запису

51 «Внесений капітал»

7511 «Доходи за необмінними операціями», 7523 «Інші надходження»

Проектом передбачено також зміни до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з виконання бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 р. № 1219, та Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з виконання місцевого бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 р. № 1219, але вони не стосуються безпосередньо розпорядників бюджетних коштів.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
 • доступ до новин, статей, довідників
 • безлімітні завантаження бланків
 • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×