До Нацкласифікатора професій внесено зміни
Зокрема, до Нацкласифікатора професій введено нові професії галузі охорони здоров'я. Так, до розділів «Професіонали» та «Фахівці» класифікатора професій внесено чотири нові професійні назви робіт:
- до групи 2229.2 «Професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства)»: професіонал з фармаконагляду;
- до групи 2445.2 «Психологи»: клінічний психолог та психотерапевт;
- до групи 3231 «Медичні сестри, що асистують професіоналам»: сестра медична (брат медичний) з реабілітації.
Ці зміни було внесено відповідно до пропозицій МОЗ для вдосконалення системи фармаконагляду (нагляду за безпекою та ефективністю застосування лікарських засобів) та системи фізичної і психологічної реабілітації у сфері охорони здоров’я.
Також важливою є новина про введення до Нацкласифікатора професій такої потрібної та актуальної професії в період воєнного стану як «бойовий медик» (код 5164).
До розділу 5 «Класифікація професій» додано код 5164 - Військовослужбовці (рядовий, сержантський і старшинський склад). До нього, зокрема, віднесли:
- верхолаза (військова служба),
- добровольця територіальної оборони,
- інструктора з фізичної підготовки і спорту (військова служба),
- контролера (особливо важливі державні об’єкти),
- механіка-водія,
- навідника,
- навідника-оператора,
- снайпера.
Окрім цього розділ 3 «Основні положення» Нацкласифікатора доповнено новими абзацами такого змісту:
«В окремих випадках за потреби позначення видів робіт за певною професією (професійною назвою роботи) роботодавець може застосовувати похідні слова «виконувач окремих робіт». Конкретна деталізація робіт визначається роботодавцем у робочій інструкції або трудовому договорі.
Використання похідних слів «виконувач окремих робіт» застосовується роботодавцем за потреби: прийому на роботу робітників для виконання окремих робіт в межах певної професії, які не мають професійної (повної або часткової) кваліфікації; визнання результатів навчання за короткотерміновими курсами, семінарами, курсами підвищення кваліфікації відповідно до номенклатури професій (професійних назв робіт) та потреб ринку праці.»