Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.04.21
2531 0
Друкувати
Обране

Працевлаштування осіб з інвалідністю буде здійснюватися за новими правилами: подробиці урядового законопроєкту

На сайті ВРУ зареєстровано законопроєкт № 5344 "Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю", який, на думку його авторів, буде стимулювати роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю.

Законопроєктом, зокрема, передбачено:

1. У частині виконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю передбачено наступне: 

  • до виконання підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами-підприємцями нормативу робочих місць зараховується визначена кількість осіб з інвалідністю, які забезпечені роботою на підприємствах, в організаціях громадських організацій осіб з інвалідністю, шляхом укладення договорів (контрактів) на виробництво (закупівлю) товарів, виконання робіт і надання (закупівлю) послуг, що виготовляються (надаються) безпосередньо особами з інвалідністю;
  • до виконання зараховується забезпечення роботою осіб з інвалідністю І групи та осіб з інвалідністю ІІ групи з порушенням зору або інтелектуальними чи психічними порушеннями, які працюють не менш як 20 годин на тиждень за основним місцем роботи на (в) таких підприємствах, установах та організаціях, у таких фізичних осіб-підприємців як одна працююча особа з інвалідністю за двох штатних працівників. 

2. Реєстрація у територіальних відділеннях Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та подання цим відділенням звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю здійснюється в електронній формі.   

3. Підприємствам, установам та організаціям, фізичним особам-підприємцям за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю надаються дотації на створення робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, зареєстрованих у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітні або такі, що шукають роботу, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

4. Підприємствам, установам та організаціямфізичним особам-підприємцям за працевлаштування осіб з інвалідністю за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, надаються компенсації, визначені Законом України „Про зайнятість населення”.

5. Підбір робочого місця для особи з інвалідністю проводиться переважно на (в) підприємстві, установі та організації, у фізичної особи-підприємця, де працювала особа до настання інвалідності, з урахуванням висновку медико-соціальної експертної комісії, її побажань до умов праці, а також наявних у неї професійних знань і навичок.  

6. Особам з інвалідністю, які за станом здоров’я не мають змоги працювати на (в) підприємствах, установах та організаціях, у фізичних осіб-підприємців, територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, сприяють працевлаштуванню за умови виконання роботи вдома (дистанційно).

7. Особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, має право бути зареєстрованою у територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, як безробітна відповідно до Закону України „Про зайнятість населення”.

8. Створення рівних умов для усіх роботодавців в частині відповідальності за порушення законодавства у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю. Особливо це стосується бюджетних установ, на яких не поширюється норма щодо сплати адміністративно-господарських санкцій відповідно до Господарського кодексу України. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі