Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.07.15
5456 0
Друкувати
Обране

Щодо обчислення страхового стажу

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ, ЛИСТ, від 05.06.2015 р. № 5.2-32-946

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатностіВиконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності розглянула звернення в Міністерство соціальної політики України щодо обчислення страхового стажу та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
   
   Відповідно до ст. 21 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 р. № 1105 (далі - Закон № 1105) страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески у сумі не менше мінімального страхового внеску, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.
   
   Період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
   
   Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - у порядку і на умовах, передбачених раніше діючим законодавством. Страховий стаж обчислюється в місяцях.
   
   Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менше мінімального страхового внеску, цей період зараховується до страхового стажу за формулою: ТП = Св : В,
   
   де ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях;
   
   Св - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць;
   
   В - мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.
   
   До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".
   
   Пунктом 7 частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464 (далі - Закон № 2464) визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
   
   Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру, здійснює заходи з надання інформації з Державного реєстру відповідно до цього Закону (пункт 1 частини першої статті 121 Закону № 2464).
   
   Згідно з пунктом 4 частини першої статті 141 Закону № 2464 Пенсійний фонд України та його територіальні органи зобов'язані надавати безкоштовно на вимогу застрахованих осіб інформацію, що міститься на їх персональних облікових картках у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру.
   
   Розрахунок страхового стажу повинен робити страхувальник на підставі даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, наданих застрахованою особою у вигляді довідки Пенсійного фонду України.
   
   Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків не менше мінімального страхового внеску.
   
   Якщо страховий внесок за застраховану особу було сплачено роботодавцем у розмірі менше мінімального, то такі періоди розраховуються відповідно до вищенаведеної формули і сумуються.
   
   Відповідно до частини 4 статті 19 Закону № 1105 застраховані особи, у яких протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку, за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, страховий стаж менше шести місяців, мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності відповідно до цього Закону в розмірі, обчисленому виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.
   
   Вищезазначена норма Закону № 1105 застосовується за страховими випадками, які настали у застрахованих осіб після 01.01.2015 р., у вигляді обмеження певного на загальних підставах розрахованої допомоги, якщо на момент настання страхового випадку застрахована особа не мала сумарно в дванадцятимісячного періоду, що передує страховому випадку, шестимісячний страхової стаж.
   
   
   В. о. директора                                                     В. Чижевський

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі