Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
14930 5
Друкувати
Обране

Відпустка "авансом". Чи повертати відпускні при звільненні?

Чи має працівник повертати заробітну плату за невідроблені дні відпустки, в разі звільнення до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку ?


Статтею 127 КЗпП України передбачено, що відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу, в тому числі при звільненні до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідроблені дні відпустки.

Відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в пунктах 3, 5, 6 статті 36 і пунктах 1, 2 і 5 статті 40 цього Кодексу, а також при направленні на навчання та в зв’язку з переходом на пенсію.

dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (5)
Юлія
20.08.2020
Можна було б і назвати ці причини, а не зазначати пункти Законодавства
Горецька Юля
20.08.2020
Для того. щоб ви не ходили до КЗПП transparent_pxl.png36 3) призов або вступ працівника або власника - фізичної особи на військову службу ... 5) переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду; 6) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою... 40 1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства... 2) виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я... 5) нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні.
Виктор Федорович
21.08.2020
Якщо працівник після звільнення не повернув надмірно сплачену суму, хто має їх відшкодовувати???
777 Виктор Федорович
21.08.2020
працівника не мають звільняти до повного розрахунку з установою
Ольга 777
25.08.2020
У колеги наприклад був випадок. Працівниця взяла відпустку авансом. Під час відпустки виїхала за-кордон. Заяву на звільнення передала через знайому. Повернути кошти за відпускні відмовилася. Коштів працівниця не повернула. Бухгалтер з директором "скинулися" і повернулиигроші замість неї (сума була велика).
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд