Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
7188 0
Друкувати
Обране

Відпустку без збереження заробітної плати може отримати будь-який працівник, за згодою із роботодавцем

«Надавати відпустку без збереження заробітної плати, яка є ініціативою роботодавця, – є порушенням чинного законодавства», — роз'яснення надає начальник відділу з питань додержання законодавства про працю Станіслав Мельник.


У відповідності до вимог ст. 26 ЗУ «Про оплату праці» за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Проте, під час карантинних заходів у зв’язку з прийняттям Закону України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) внесені зміни  до ст. 84 КЗпП України та ст. 26 Закону «Про відпустки» , якими  передбачено, що у разі встановлення Кабміном карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін.

Тобто, працівник за згодою із роботодавцем може отримати відпустку без збереження заробітної плати на весь час дії карантину. При цьому, якщо період карантину буде продовжено, то така відпустка може бути продовжена та надаватися на такий період, на який буде запроваджено режим карантину.

Звертаємо увагу,  дана відпустка надається працівнику виключно на підставі його особистої заяви. В заяві слід зазначити «у зв’язку із запровадженням карантину», а також зробити посилання на постанову Кабінету Міністрів України, за якою вводиться карантин (Постанова КМУ від 11.03.2020 р. № 211).

Тому, слід наголосити  – якщо у працівника виникне потреба у відпустці без збереження заробітної плати  за сімейними обставинами, то даний  працівник обов’язково може скористатися такою відпусткою на строк до 15 календарних днів у відповідності до вимог ст. 84 КЗпП України та ст. 26 ЗУ «Про відпустки».

lutsk.dsp.gov.ua 

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд