Як керівник може дотриматись строків виплати відпускних, якщо заява написана у стислі терміни перед датою початку відпустки?

Працівник звертається із заявою на отримання частини відпустки у зв’язку із сімейними обставинами. Як керівник може дотриматись строків виплати відпускних, якщо заява написана у стислі терміни перед датою початку відпустки?

Згiдно з частиною третьою статтi 115 Кодексу законів про працю України та частиною першою статтi 21 Закону України "Про вiдпустки" заробiтна плата за час вiдпустки виплачується не пiзнiше нiж за три днi до її початку.

Вiдповiдно до параграфа 2 статті 7 Конвенцiї №132 "Про оплачуванi вiдпустки (переглянута в 1970 роцi)", ратифiкованої Законом України вiд 29.05.2001 №2481-III, суми, що належать до виплати за час вiдпустки (частину), виплачуються зацiкавленiй особi до вiдпустки, якщо iнше не передбачене в угодi, що стосується цiєї особи i роботодавця.

Отже, враховуючи положення зазначеної статтi Конвенцiї та те, що конкретний перiод надання щорiчної вiдпустки або її частини узгоджується мiж працiвником i роботодавцем, у разi необхiдностi отримання щорiчної вiдпустки (або її частини) у стислi термiни (у зв'язку iз сiмейними обставинами, станом здоров'я тощо), як виключення, в заявi працiвник може висловити своє бажання про отримання заробiтної плати за неї в термiни, визначенi мiж працiвником та роботодавцем.

Відповідь надала начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці в Кіровоградській області Ганна Масловська




Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі