1177 0

Працівник виконує на одному підприємстві основну та додаткову роботу: що з ЄСВ?

Фіскали роз’яснили питання щодо бази нарахування ЄСВ на заробітну плату працівника, який виконує на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою).

Так, контролери нагадали, що передумовою для суміщення професій (посад) є наявність у штатному розписі вакантної посади. За відсутності вакансії суміщення неможливо.

Пунктом 15 Порядку та умов суміщення професій (посад), затвердженого  постановою Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 р. № 1145 визначено, що на керівників підприємств, установ і організацій, їх заступників, керівників структурних підрозділів, відділів, цехів, служб і їх заступників дія цієї постанови не поширюється, тобто доплати за суміщення їм не встановлюються.

Отже, для працівника, який виконує на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, додаткову роботу за іншою професією (посадою), це є основним місцем роботи. При цьому базою нарахування ЄСВ є сумарно нарахований за місяць дохід.

Відповідно, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.

Такі роз’яснення надала ДФСУ в листі від 02.06.2015 р. № 11415/6/99-95-42-0216

Теги: ЄСВ


загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)