Зарплата менша за мінімальну після відпустки: чи потрібно здійснювати доплату ЄСВ, враховуючи розмір мінімальної зарплати?

Працівник перебував у відпустці 24 календарних дні, тому зарплата за місяць була менша за мінімальну. Чи потрібно доплачувати ЕСВ, враховуючи розмір мінімального заробітку?


Найрозповсюдженіша ситуація, коли працівнику нарахували і виплатили відпускні у місяці перед початком відпустки, а після виходу на роботу його заробіток за відпрацьований час становить суму меншу за мінімальну зарплату.

Як в цьому випадку слід діяти?

Звернемося до норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI  (далі − Закон № 2464) та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 (далі − Інструкція № 449).

Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі  ЄСВ) для роботодавців встановлюється в розмірі 22% до бази нарахування ЄСВ. У разі якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄСВ.

Водночас згідно з п. 8 р. III Інструкції № 449 умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

У нашому випадку хоча працівник й не працював усі робочі дні звітного місяця, він перебував у трудових відносинах з роботодавцем. Отже, слід застосувати норму ч. 5 ст. 8 Закону № 2464.

Суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані. Тож у місяці, у якому закінчилась відпустка, слід визначити загальний заробіток працівника (відпускні, які припадають на цей місяць, та зарплата). Якщо після виходу з відпустки загальна сума нарахованої заробітної плати та оплати частини відпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума ЄСВ за цей місяць розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄСВ.

Спеціалісти Державної фіскальної служби України в підкатегорії 301.04.01 ЗІР також повідомили, що наймані працівники за основним місцем роботи, які після виходу з будь-якої відпустки (крім відпустки без збереження заробітної плати) відпрацювали неповний місяць, у якому загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищувала розміру мінімальної заробітної плати, розраховують суму ЄСВ як добуток мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки ЄСВ у розмірі 22%.

devisu.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Гость
09.11.2016
якщо людина взяла відпустку без збереження зарплити то їй потрібно доплачувати ЄСВ до мінімалки?
Ірина Гость
09.11.2016
так. треба доплачувати, якщо меньше мінімалки
Вікторія
09.11.2016
Де брати кошти бюджетним організаціям?
Яяяяяяя Вікторія
10.11.2016
А НЕбюджетникам??? Та кого і коли це цікавило????
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі