Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.03.21
89170 17
Друкувати
Обране

Мінсоцполітики запланувало революцію у порядку виплати лікарняних

Світлана Замазій
Світлана Замазій шеф-редактор порталу buhgalter.com.ua
А саме, законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України» хочуть внести зміни, зокрема, до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV. Що, власне, нам пропонують?


1. ФСС буде оплачувати лікарняний з 11-го дня непрацездатності.

Нині діє правило: перші 5 днів хвороби оплачує роботодавець, а з 6 дня – Фонд

соцстраху. А якщо законопроект стане Законом, то роботодавці почнуть оплачувати листки непрацездатності власними коштами за перші 10 днів тимчасовій непрацездатності. 

2. Розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності зменшать.

Зокрема, її будуть виплачувати застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

  • 50 % середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років;
  • 60 % середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 10 років;
  • 70 % середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 10 до 15 років;
  • 80 % середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 15 до 20 років;
  • 100 % середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 20 років.

          Як бачите, аби отримати лікарняні в 100-відсотковому розмірі, доведеться «відпахати» 20 років. Натомість на сьогодні допомогу по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100 % зарплати отримують застраховані особи із страховим стажем більше 8 років. Тобто після «оптимізації функцій Фонду» працівник зі стажем, припустимо, 9 років зможе розраховувати на лікарняні у розмірі лише 60 % заробітку. 

3. Взагалі не надавати допомогу по тимчасовій непрацездатності пропонують  за періоди:

  • простою, крім випадків, коли тимчасова непрацездатність настала до простою;
  • тимчасової непрацездатності, зазначеної у медичному висновку з тимчасової втрати працездатності, визнаному необґрунтованим. 

4. Електронний реєстр листків непрацездатності стане частиною реєстру застрахованих осіб.

Листок непрацездатності стане лише електронним, бо формуватимуть його програмними засобами електронного реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку з тимчасової непрацездатності та зареєстрованого за єдиним реєстраційним номером.

Фонд соцстраху проводитиме перевірку обґрунтованості медичних висновків з тимчасової втрати працездатності в закладах охорони здоров'я та у лікарів, які провадять медичну практику як фізособи-підприємці. 

5. Допомогу на поховання виплачуватимуть у двократному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на дату смерті

Закон запропоновано ввести в дію з 1 серпня 2021 року. Але норми, які стосуються виплати лікарняних за кошти Фонду соцстраху з 11-го дня непрацездатності, відкладуть до 1 січня 2022 року.

 

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(17)
Тетяна
31.03.2021
та шоб цей мінсоцпол ковіднувся...
EVGENIY
31.03.2021
Не має слів, навіщо тоді такий фонд потрібен?? Лікарняний з 11 дня, це смішно! А відсотки оплати 100% за 20 років стажу??? Це жарт? За 20 років я вам стільки сплачу що ви мені 300% у випадку хвороби повинні сплачувати!!
111
31.03.2021
То мабуть першоквітнева публікація
Виктория
31.03.2021
Просто молодцы((((((
Тетяна Виктория
31.03.2021
Вони працюють... Може й справді краще б вони відпочивали?
Ольга
31.03.2021
як все жахливо...
Таня
31.03.2021
Зазвичай лікарняний 10 днів, і всі дні оплатить підприємство. СУПЕР!!!!!
Оксана
31.03.2021
Шановні. Чому не використовуються юридичні важелі впливу. В Україні карантин, ковід і це ПРЯМЕ ПОРУШЕННЯ застрахованих осіб на право на власне соціальне забезпечення, яке формується З ВЛАСНИХ ВНЕСКІВ. Свого часу громадська організація створила його. Він був керований профспілками. Потім його захопила ДЕРЖАВА. І повністю обікрала. Чому мовчать ПРАВОЗАХИСНИКИ. Цей "Фонд є некомерційною самоврядною організацією, що діє на підставі статуту, який затверджується його правлінням" ( зі Статуту) Українці, що трошки залишились в Україні чи мовчать чи їх вже знищили. ВІТАЮ З ЧЕРГОВИМ ЗЛОЧИНОМ ПРОТИ НАСЕЛЕННЯ.
Ірина
31.03.2021
Взагалі я вважаю , що ці фонди не потрібні, бо на їх утримання йде багато коштів , які б могли виплачуватись у вигляді лікарняних з 11- го дня лікарняного за рахунок цього ж підприємства ,але у меншому розмірі,наприклад , 50 % від середньодееної за перші 10 днів лікарняних , в наслідок цього не буде 'лівих ' лікарняних та й економія коштів , яка йде на утримання фондів соціального страхування з тимчасової втрати працездатності .
Ірина
31.03.2021
Ще....Бухгалтери не мають права хворіти , бо є заручниками своєї роботи....
Петро
31.03.2021
Краще вже б зробили щоб усі лікарняні дні за рахунок роботодавця. Навіть ті, що перевищують 10 днів. І навіщо той Фонд? Відсоток ЄСВ б зменшили. А так постійні затримки у виплатах. Дебілізм із спецрахунками. Шановні можновладці поміркуйте краще над тим, щоб прибрати цей непотрібний орган. Хоча все і так до того йде.
Юлія Горецька
31.03.2021
Це ж обговорення. І надіюсь далі воно не піде, бо це повний абзац.transparent_pxl.pngПішла зареєструвалася у них на сайті, та проголосувала "проти"... Я була лише другою. Чи це щось дасть - не знаю...
EVGENIY Юлія Горецька
01.04.2021
зараз там 17 проти і нуль за
Юлія Горецька EVGENIY
02.04.2021
А підписників на нашому сайті побільше) потрібно агітувати, щоб голосувати проти!
Федір
02.04.2021
Може вже пора зовсім их розігнати, нащо таки лікарняні
таня
05.04.2021
очень согласна с тем, что зачем эти фонды вообще. никогда не понимала смысл их существования после 1990-х годов. а теперь вдруг примут такое изменение, то тогда просто ликвидировать.
Валентина
06.04.2021
Доброго дня! Чи коснуться ці зміни лікарняних по вагітності та пологах? Ніде не можу прочитати
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн