Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.10.22
126197 13
Друкувати
Обране

Зміни до Порядку № 100: відпускні зменшать

Ця новина навряд чи припаде до душі бюджетникам. Адже саме для цієї категорії працівників Мінекономики підготувало невтішні зміни.

Так, на сайті Федерації профспілок зʼявився проєкт постанови КМУ, розроблений Мінекономіки, яким пропонується внести зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 № 100.

Зокрема, змін зазнає п. 7 Порядку № 100, яким встановлені правила обчислення середньої зарплати для оплати часу відпусток або компенсації за невикористані відпустки.

Наразі цей пункт складається з двох абзаців такого змісту:

«Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток або компенсації за невикористані відпустки проводиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за фактично відпрацьований період (розрахунковий період) на відповідну кількість календарних днів розрахункового періоду. Із розрахунку виключаються святкові та неробочі дні, встановлені законодавством. Отриманий результат множиться на число календарних днів відпустки.

Святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП), які припадають на період відпустки, у розрахунок тривалості відпустки не включаються і не оплачуються».

Його доповнять новими абзацами, в яких пропишуть таке.

При обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки для осіб, що обіймають посади держслужбовців, посади патронатної служби, посадових осіб, умови оплати праці яких регулюються спеціальними законами, посадових осіб, керівників, керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», умови оплати праці яких визначено постановою КМУ від 20.04.2016 № 304, посадових осіб, які за умовами оплати праці прирівнюються до членів Кабміну, посадових осіб податкових і митних органів, суддів, прокурорів, а також посадових осіб органів місцевого самоврядування, право на які набуто у поточному та попередньому робочих роках, застосовуються норми абзацу першого цього пункту.

Натомість під час оплати часу відпусток зазначеним категоріям працівників і компенсації їм за невикористані відпустки, право на які набуто більше ніж за два попередні робочі роки, що передують поточному робочому року, пропонують застосовувати ось такі понижувальні коефіцієнти: 

За робочий рік, що передує двом останнім робочим рокам (3-й робочий рік)

0,9

За робочий рік, що передує трьом останнім робочим рокам (4-й робочий рік)

0,8

За робочий рік, що передує чотирьом останнім робочим рокам (5-й робочий рік)

0,7

За робочі роки, що передують п’яти останнім робочим рокам (6-й та наступні робочі роки)

0,6

При цьому пояснюють такі зміни необхідністю економити бюджетні кошти. 

Для бюджету це може й полегшення, але для працівників ні, бо призведе до зменшення суми відпускних та компенсацій за невикористану відпустку.

33
3
7
23
34
107
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
13
Інна
07.10.2022
Ну правильно, не було можливовості в попередніх роках ходити у відпустку, бо ти один бухгалтер і маєш "померти" на роботі, так тепер щей компенсації понижуть. От знущання над держслужбовцями.
ГАННА
07.10.2022
Все для працівників бюджетної сфери,які й так працюють за мізерну зарплатню !!!!Це знущання!!!
Андрій ГАННА
08.10.2022
А хто вас змушує працювати за мізерну зарплату, шукайте іншу роботу, де буде більша зарплата!!!
ГАННА Андрій
24.10.2022
Якщо не маєте,що сказати пройдіть дальше!
Микола Андрій
09.10.2022
Безмозглой ідіот на шквалт продайте собаку.........
Інна
07.10.2022
Це просто фініш.... І де вони збираються шукати висококваліфікованих спеціалістів для забезпечення діяльності органів влади?? Може депутатам ВР та міністрам треба урізати пайку.... Ті кадри точно не обділені і не ображені життям...
Олександр
07.10.2022
Чому не написано ініціатора такого рішення. Щоб ми знали цю людину. Цікаво вкрасти кошти, які фактично вже належать працівнику і мають бути йому виплачені при звільнені.
Крась Тетяна
07.10.2022
Такі коефіцієнти правильні, тому що окремі керівники щороку беруть відпустки чергові на два тижні щоб лише одержати матеріалу. І тим самим накопичують невикористані відпустки за багато років щоб одержати компенсаці. Це негативно впливає на фонд заробітної плати. А можна повернути і колишню норму : три роки пройшло і невикористані відпустки до цього періоду пропадають. І ще на суворий контроль взяти черговість надання відпусток.
Василь
08.10.2022
Все для народу все для людей
Катерина
08.10.2022
Це ще по божому.У мене на роботі оплату чергових відпусток взагалі відмінили. Хочеш у відпустку - бери за свій рахунок. Все для людей!
Микола Катерина
09.10.2022
Рабиня, що значить ,,по божому'', завдяки таким як ви ідіотам в 2011 в Україні підвищили пенсійний вік. А тепер вашими ж руками хочуть відібрати заробле у вас. Ці, так звані коефіцієнти, повинні застосовуватись до керівників держустанов за те що вони не надають повний обсяг відпустки працівникам.
Валентина
11.10.2022
А як же ст. 22 Конституції???
Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Світлана
23.10.2022
Вважаю дуже не справедливе рішення. Чому це тільки тоді для окремої категорії - держслужба. А якщо і запроваджувати цю норму, то до відпусток які не використані своєчасно після таких змін, щоб людина мала право вибору.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі