Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.06.23
8350 2
Друкувати
Обране

Зміни до Порядку обчислення середньої зарплати для розрахунку виплат за соцстрахуванням

Кабмін постановою від 02.06.2023 № 561 вніс зміни до п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Нагадаємо, що цим пунктом передбачено, що середньоденна зарплата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати (доходу, грошового забезпечення), на яку нарахований єдиний внесок та / або страхові внески на відповідні види загальнообов’язкового державного соцстрахування, на кількість календарних днів зайнятості (відповідно до видів страхування - період перебування у трудових відносинах, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, проходження служби, провадження підприємницької або іншої діяльності, пов’язаної з отриманням доходу безпосередньо від такої діяльності) у розрахунковому періоді. При цьому не враховуються календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин:

  • тимчасова непрацездатність,
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами,
  • відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком,
  • відпустка без збереження заробітної плати,
  • призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією РФ проти України.

Так ось, постановою № 561 розширено перелік таких поважних причин. Тепер до нього входять також календарні дні, протягом яких працівник проходив:

  • строкову військову службу,
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу,
  • військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період,
  • військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період,
  • військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, і за ним не зберігався роботодавцем середній заробіток за такий період.

Отже, з 07.06.2023 (дата набрання чинності постановою № 561) під час розрахунку середньоденної зарплати для розрахунку виплат за соцстрахуванням вищезазначені періоди слід виключати.

Постанова КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 "Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням" (з усіма змінами)

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Світлана
09.06.2023
Дата мабуть з 07.06.2023 ?
EVGENIY Світлана
09.06.2023
Так, очепяточка, виправив 😎
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі