Информация по теме "" | Публикации по тегу
buhgalter.com.ua
04.06.19
1279 0
Распечатать
Избранное

Бухгалтер в IT: основні завдання та специфіка роботи спеціаліст

Сфера IT-технологій активно розвивається. Специфіка роботи компаній, що працюють в галузі, впливає на систему оподаткування, доходи і витрати. Для отримання від підприємства максимальної вигоди, забезпечення законності діяльності, фірмам потрібна допомога досвідченого бухгалтера.


Його завдання не обмежуються веденням обліку. Спеціаліст повинен вміти правильно організувати колектив і давати поради щодо залучення партнерів. Сучасні IT-компанії виходять за рамки буденного і вважають за краще штатним працівникам найманих експертів. Перейшовши за посиланням https://kiev.grc.ua/, можна залишити резюме для потенційних роботодавців

Перелік послуг, які необхідні для супроводу

Щоб забезпечити грамотний, якісний і ефективний супровід нової або працюючої IT-компанії, бухгалтер зобов'язаний надавати величезний перелік послуг. У нього входять:

 • ведення, постановка і відновлення бухгалтерського обліку;

 • ведення податкового обліку, планування та оптимізація навантаження;

 • оцінка результатів роботи компанії, аналіз фінансів для збільшення рентабельності бізнесу і безпечного виведення дивідендів;

 • підготовка бізнес-проектів, складання балансів;

 • оптимізація зовнішньоекономічної діяльності;

 • підготовка та перевірка документів на їх відповідність законодавству;

 • автоматизація документообігу;

 • ведення кадрового обліку, розробка системи для розрахунків по оплаті праці;

 • підбір, тестування і навчання штатних фахівців;

 • проведення експрес-аудиту, експертиза податкової звітності;

 • організація роботи бухгалтерської служби.

Бухгалтер, який надає послуги супроводу, відповідає за правильне оформлення господарських операцій, створення первинної документації. Він здійснює підготовку податкових декларацій, здачу звітів в фонди, органи статистики, відрахування грошей до бюджету. Його підтримка незамінна при реєстрації бізнесу, виборі системи оподаткування, вирішенні будь-яких фінансових питань незалежно від форми діяльності (ТОВ, ПП, ФОП).

Основні моменти в роботі при обслуговуванні IT-компанії

В інших сферах діяльності керівники та підприємці вникають в процес ведення бухгалтерського обліку. Але представники IT-сфери зайняті вирішенням більш глобальних питань. Це розробка ПО, тестування додатків, створення унікального дизайну, написання кодів. Бухгалтерія у них відходить на другий план. Тому відповідальність за її ведення повністю покладається на супроводжуючого фахівця. Він зобов'язаний полегшити роботу підприємства, мінімізувати його витрати, стежити за своєчасністю здачі звітів, змінами в законодавстві, щоб не допускати помилок.

IT-індустрія активно розвивається, що призводить до появи нових компаній різних масштабів діяльності. Конкуренція в сфері збільшується щодня. У своїй діяльності бухгалтер повинен виключити ризик витоку інформації, забезпечити клієнту повну конфіденційність. Це допоможе керівнику і програмістам насолоджуватися роботою, вкладати всі сили в розробку цікавих проектів, не відволікаючись на деталі і проблеми.

Для досягнення максимального результату, грамотної оптимізації ресурсів IT-компанії, потрібно постійно вдосконалювати процеси. Важливим завданням бухгалтера є підтримка чіткої стратегії, що дозволяє поступово, прогресивним шляхом, збільшувати їх зрілість. При цьому він повинен щомісяця здавати звіти, щоквартально відслідковувати нововведення на сайті ДФС, постійно залишатися на зв'язку для надання консультативної допомоги.

Перш ніж починати співпрацю з роботодавцем, фахівець повинен вникнути в специфіку роботи компанії, оцінити її поточний стан, перспективи на майбутнє. Перше завдання бухгалтера —  аудит діяльності підприємства за попередній період, спрямований на виявлення боргів і помилок, усунення тих.

Хто такий бухгалтер в IT-компанії?

Будь-яка робота в IT-компанії вимагає уваги до рівня професіоналізму, особистісного розвитку. Хороший бухгалтер в такій фірмі — це висококваліфікований експерт:

 • вміє швидко і якісно виконувати поставлені завдання;

 • знає законодавство і здатний приймати нестандартні рішення, що не суперечать йому;

 • здатний взяти на себе обов'язки фінансового керуючого для аналізу діяльності, розрахунку показників, бюджетування, ціноутворення, прогнозування розвитку;

 • володіє хорошими комунікативними навичками, новаторським і стратегічним мисленням.

Бухгалтерія — окреме царство, вимушене співпрацювати з усіма підрозділами IT-компанії. Тут бухгалтер —  не той, хто зациклений на паперах і занурений в цифри і розрахунки. Це людина з глобальним мисленням, вміє відмінно ладити з іншими учасниками команди, бачити і розбиратися у всіх бізнес-процесах, вміти не тільки приймати важливі рішення, а й відповідати за наслідки.

Як перекваліфікуватися зі звичайного бухгалтера?

Здійснюючи пошук роботи на посаду бухгалтера в IT-компанії, звичайному фахівцеві необхідно:

 • подолати звичку переносити кожну дрібну домовленість на папір і навчитися вести електронний документообіг;

 • освоїти специфіку використання ERP і 1С;

 • відмовитися від стереотипів і стандартів на користь новацій;

 • навчитися використовувати Google-документи;

 • подолати страхи перед невідомим і бути готовим до використання численних програмних рішень.

Від звичайного бухгалтера фахівці IT-компанії відрізняють не тільки навички та вміння, а й організація робочого місця, і зовнішній вигляд. Він приходить в офіс не в строгому костюмі, а в джинсах і майці. На його столі замість принтера і численних папок з документами знаходяться «чемоданчик» з флешками і електронними ключами, пара моніторів. При цьому заробітна плата хорошого бухгалтера IT-компанії прирівнюється до заробітку програміста.

0
0
0
0
0
0

env_icon Наш сайт полезен для вас?

Получайте первыми актуальности новости! env_icon

Подписаться на актуальную рассылку для бухгалтера бюджетного учреждения

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы уведомить нас об этом



Комментарии (0)
Оставить комментарии:
Ваше имя
Комментарии
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
bcom.clean_site_text
Вимкнути на 10 секунд