Мобільні платіжні системи та їх особливості
Apple Pay
Технологія Apple Pay вперше була представлена в США у 2014 році, зробивши справжню революцію у світі платежів. Відтепер власники техніки від Apple отримали повноцінну платіжну систему для своїх девайсів, причому не обмежувалися лише смартфонами. Через 4 роки сервіс з'явився і в Україні, досить швидко вступивши в партнерство з багатьма банками. Інтеграція такої системи прямо у смартфон дозволила прив'язувати банківські картки та розраховуватись ними за будь-які послуги. Особливо зручними стали платежі в інтернеті - наприклад, шанувальники азартних ігор лише за пару натискань можуть поповнити свій баланс у ВІП Казино та інших майданчиках, щоб грати.
Google Pay
Головний конкурент Apple у технологічних перегонах не міг залишатися осторонь і теж активно працював над власною екосистемою, що дозволяє перетворити смартфон на базі Android на повноцінний платіжний інструмент. Система Android Pay з'явилася у 2015 році і за своїм функціоналом нічим не поступалася Apple Pay, а за кілька років отримала свою нинішню назву. Сьогодні обидві платіжні системи пропонують високий рівень безпеки та багатий функціонал, а вибір конкретної залежить хіба що від пристрою.
Mi Pay
Китайський бренд Xiaomi, який за останні кілька років стрімко набрав популярність у всьому світі, ставши серйозним гравцем на ринку смартфонів, у 2019 році запустив власну платіжну систему Mi Pay, орієнтовану спочатку на китайський ринок. Втім, запропонувати щось дійсно ексклюзивне на цьому полі просто неможливо, тому Mi Pay ввібрав у себе найкращі функції вже існуючих систем:
- Інтеграція з пристроями та сервісами Xiaomi;
- Надійність та безпека операція завдяки токенізації;
- Підтримка банківських карток, NFC та оплата за допомогою QR-кодів.
На азійському ринку ця платіжна система має велику популярність не тільки завдяки зручності використання, але й шляхом різних програм лояльності.
Samsung Pay
Звичайно ж, такий гігант ринку смартфонів не міг залишитись без власної платіжної системи, яка з'явилася у 2015 році в Південній Кореї, але досить швидко стала візитною карткою Samsung та поширилася по всьому світу. На відміну від Apple Pay, служба мобільних платежів від Samsung крім NFC має ще й технологію Magnetic Secure Transmission (MST), вона дозволяє взаємодіяти навіть зі старими терміналами, а сам платіж через такі термінали імітує проведення банківської картки.