Информация по теме "" | Публикации по тегу
04.06.24
137 0
Распечатать
Избранное

Мобільні платіжні системи та їх особливості

Згідно зі статистикою, у сучасному світі з кожним роком все більше платіжних операцій здійснюється за допомогою безготівкового розрахунку, а частка NFC-платежів постійно зростає. Щобільше - деякі країни взагалі знаходяться на шляху до відмови від готівки. З широким поширенням смартфонів особливу популярність мобільні платіжні системи.

 

Apple Pay

Технологія Apple Pay вперше була представлена в США у 2014 році, зробивши справжню революцію у світі платежів. Відтепер власники техніки від Apple отримали повноцінну платіжну систему для своїх девайсів, причому не обмежувалися лише смартфонами. Через 4 роки сервіс з'явився і в Україні, досить швидко вступивши в партнерство з багатьма банками. Інтеграція такої системи прямо у смартфон дозволила прив'язувати банківські картки та розраховуватись ними за будь-які послуги. Особливо зручними стали платежі в інтернеті - наприклад, шанувальники азартних ігор лише за пару натискань можуть поповнити свій баланс у ВІП Казино та інших майданчиках, щоб грати.

Google Pay

Головний конкурент Apple у технологічних перегонах не міг залишатися осторонь і теж активно працював над власною екосистемою, що дозволяє перетворити смартфон на базі Android на повноцінний платіжний інструмент. Система Android Pay з'явилася у 2015 році і за своїм функціоналом нічим не поступалася Apple Pay, а за кілька років отримала свою нинішню назву. Сьогодні обидві платіжні системи пропонують високий рівень безпеки та багатий функціонал, а вибір конкретної залежить хіба що від пристрою.

Mi Pay

Китайський бренд Xiaomi, який за останні кілька років стрімко набрав популярність у всьому світі, ставши серйозним гравцем на ринку смартфонів, у 2019 році запустив власну платіжну систему Mi Pay, орієнтовану спочатку на китайський ринок. Втім, запропонувати щось дійсно ексклюзивне на цьому полі просто неможливо, тому Mi Pay ввібрав у себе найкращі функції вже існуючих систем:

  • Інтеграція з пристроями та сервісами Xiaomi;
  • Надійність та безпека операція завдяки токенізації;
  • Підтримка банківських карток, NFC та оплата за допомогою QR-кодів.

На азійському ринку ця платіжна система має велику популярність не тільки завдяки зручності використання, але й шляхом різних програм лояльності.

 

Samsung Pay

Звичайно ж, такий гігант ринку смартфонів не міг залишитись без власної платіжної системи, яка з'явилася у 2015 році в Південній Кореї, але досить швидко стала візитною карткою Samsung та поширилася по всьому світу. На відміну від Apple Pay, служба мобільних платежів від Samsung крім NFC має ще й технологію Magnetic Secure Transmission (MST), вона дозволяє взаємодіяти навіть зі старими терміналами, а сам платіж через такі термінали імітує проведення банківської картки.

 

0
0
0
0
0
0
Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы уведомить нас об этом



Комментарии
0
Какая удача - вы можете стать первым, кто прокомментирует этот материал.
Оставить комментарий:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×