Информация по теме "" | Публикации по тегу
02.12.24
292 0
Распечатать
Избранное

Як зміняться відсотки за депозитами на початку 2025 року?

У другій половині 2024 року спостерігалася стала дохідність депозитів, коли середні відсоткові ставки залишалися на рівні 12–13% незалежно від терміну вкладу.  Втім, завершення року принесло низку змін на депозитному ринку. Зростання інфляції, перегляд облікової ставки, податкові нововведення – як ці чинники вплинуть на дохідність вкладів фізичних осіб у 2025 році? Наразі більшість банків ще не адаптували умови своїх депозитних програм, тож дохідність за ними легко розрахує калькулятор депозиту. Однак постає питання: як вкладникам спланувати свої дії на найближче майбутнє? На що очікувати в першому кварталі 2025 року, аби уникнути неприємних сюрпризів і забезпечити стабільний дохід навіть у періоди економічних коливань? Відповіді на ці питання розглянемо в нашій статті.

Які чинники впливають на ставки за депозитами?

Ставки за депозитами формуються під впливом низки макроекономічних факторів, серед яких ключову роль відіграють інфляція та коливання курсу національної валюти. Наприкінці 2024 року інфляція у річному вимірі прискорилася до 11,2%, а курс долара перетнув позначку 42 грн/дол. З метою стабілізації гривні Національний банк України 12 грудня підвищив облікову ставку до 13,5%, стимулюючи банки утримувати конкурентну дохідність гривневих депозитів.

На реальну прибутковість вкладів також впливають зміни в оподаткуванні. З 1 грудня 2024 року ставка військового збору була збільшена з 1,5% до 5%. Це безпосередньо вплинуло на фактичну дохідність депозитів після сплати податків. Наприклад, за номінальної ставки 15% річних вкладники раніше отримували реальний відсоток на депозит у розмірі 12,08% після оподаткування, тоді як зараз ця цифра знизилася до 11,55%.

Незважаючи на макроекономічні зміни, очікується, що на початку 2025 року депозитні ставки залишаться відносно стабільними – в межах 10–15% річних залежно від строку розміщення коштів і потреб окремих банків у залученні додаткових ресурсів. Так, деякі фінустанови можуть пропонувати до 16-16,5% річних – або на діючі програми, або за рахунок тимчасових акційних пропозицій чи додаткових бонусів.

Який депозит допоможе зберегти гроші від знецінення?

Найперше, потрібно розуміти, що готівкові заощадження буде неодмінно з’їдати інфляція. Щоб захистити свої кошти, їх необхідно інвестувати, і найпростіший спосіб це зробити – розмістити депозит в банку під проценти. Для максимального результату важливо врахувати декілька рекомендацій:

  1. Розподіліть кошти між різними валютами. Гривневі депозити залишаються найприбутковішими завдяки високим ставкам, які компенсують вплив інфляції. Водночас для зниження валютних ризиків доцільно частину коштів розмістити у доларах США чи євро. Валютні депозити, хоч і мають набагато нижчу дохідність, але захищають від можливих валютних коливань.
  2. Розміщуйте депозити на різні терміни. Довгострокові депозити (12 місяців і більше) дозволяють зафіксувати високу ставку на тривалий період. Це захищає вкладника від можливого зниження ставок у майбутньому. Короткострокові вклади (3–6 місяців) надають більше гнучкості та можуть бути вигідними у разі зростання ставок.
  3. Обирайте вклади з можливістю поповнення. Такий депозит стане вигідним рішенням у разі зниження ринкових ставок. Фіксована відсоткова ставка діє протягом усього строку вкладу та поширюється як на початкову суму, так і на всі додаткові внески. Завдяки цьому громадянин отримуватимете стабільно високий дохід від нових заощаджень без необхідності відкривати новий вклад під нижчий відсоток.

Депозити 2025 року залишатимуться надійним інструментом збереження та примноження коштів, особливо в умовах економічної нестабільності. Головне, розумно розподіляти кошти між різними вкладами та довіряти кошти надійним банкам. Використання сучасних інструментів, таких як калькулятор депозиту, дозволяє планувати фінанси з урахуванням усіх деталей. Приймайте рішення свідомо, адже від цього залежить не лише ваш фінансовий добробут, але й здатність зберегти гроші у складні економічні часи.

0
0
0
0
0
0
Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы уведомить нас об этом



Комментарии
0
Какая удача - вы можете стать первым, кто прокомментирует этот материал.
Оставить комментарий:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×