Информация по теме "" | Публикации по тегу
25.09.23
495 0
Распечатать
Избранное

Плюси і мінуси інвестицій в різні види нерухомості

Інвестування у нерухомість завжди було привабливим та досить простим інструментом. Якщо знати їх плюси та мінуси . Адже навіть квартири можуть бути різними, в залежності від місця їх розташування та того, як людина планує на них заробляти. Яку нерухомість обирати для інвестування?

Популярні види нерухомості

Довгий час українці бачили інвестиції в нерухомість, як одні з найпривабливіших. Дійсно, навіть з однокімнатної квартири можна було отримувати постійний дохід, який за рік перевищував навіть джекпот з гри в ігрові автомати. А ризики були набагато менші. Але часи змінюються, тому й розглядати нерухомість для інвестицій потрібно під іншим кутом. Найпопулярніші види інвестицій:

  • житлова нерухомість. Переваги: стабільні орендні доходи, захист від інфляції. Мінуси: високі початкові витрати, адже купівля житлової нерухомості потребує значних коштів, включаючи іпотечні кредити. Також є ризик простою приміщення або значного псування майна;
  • комерційна нерухомість (офіси, магазини, склади). Плюси: високий потенціал доходу, адже орендні ставки для комерційної нерухомості можуть бути значно вищими, ніж для житлової, а контракти більш довгострокові, що забезпечує стабільні надходження. До мінусів можна віднести надвисоку вартість придбання та обслуговування комерційної нерухомості, а також можливі проблеми з орендарями, такі як несплата орендних платежів або юридичні суперечки;
  • апарт-готелі, хоча й належать до комерційної нерухомості, виділяється в окремий сегмент. Плюси апарт-готелів: можливість отримувати доходи як від довгострокових орендних контрактів, так і від короткострокових бронювань, що може забезпечувати стабільний потік доходів. Багато апарт-готелів надають послуги з управління та обслуговування, що спрощує процес оренди та підтримки нерухомості. Власник може обирати, подавати одиничні апартаменти на довгострокову оренду або надавати їх для короткострокових проживання в залежності від ринкової ситуації. До мінусів можна віднести високу залежність від розташування та сезонності, а також конкуренцію з іншими готельними об'єктами.

 

Важливо проводити аналіз ринку та розглянути потенційні ризики та доходи від певного виду нерухомості, перед прийняттям рішення.

Ситуація на ринку нерухомості України

Ринок жилої нерухомості відновився в порівнянні з тим самим періодом 2022 року. Також можна спостерігати певне пожвавлення майже в усіх регіонах. Це позначилось на цінах на купівлю вторинного житла, а також на оренду. Проте це ще не стрімке зростання, але вже можна передбачити певний тренд. А от ринок комерційної нерухомості поки що не має такого зростання. Хіба що з’явились привабливі пропозиції в сегменті апарт-готелів, особливо в західних регіонах. Проте на одних апаратах підняти весь ринок буде складно. Тим більше, що дохідність в цьому сегменті залишається досить низькою, в середньому 15%. І нема ніяких гарантій щодо окупності.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы уведомить нас об этом



Комментарии
0
Какая удача - вы можете стать первым, кто прокомментирует этот материал.
Оставить комментарий:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×