Варіант, який чомусь бухгалтери випускають з поля зору
В умовах, коли не завжди вдається та вистачає часу на пошуки бажаних товарів в традиційних магазинах, популярність та затребуваність інтернет-торгівлі зросла у багато разів. Чи варто згадувати, що жоден із численних інтернет-магазинів не може провадити свою торгівлю без кваліфікованого бухгалтера? Тож до уваги практикуючих бухгалтерів чимало інтернет-магазинів, які і в нинішніх умовах працюють. Специфіка торгівлі, звичайно, різна, наприклад, в інтернет-магазині Фокстрот із повним спектром техніки та цифрових девайсів, на майданчиках, що займаються рітейлом одягу та косметики, у дрібних магазинах із найрізноманітнішими групами товарів. Але всі ці інтернет-магазини підпорядковуються загальним законам інтернет-продажу та стають перспективним варіантом для ведення дистанційної бухгалтерської діяльності.
Чому інтернет-торгівля – перспективний напрямок для бухгалтера?
Популярність інтернет-магазинів зростає щодня, оскільки все більше людей бажають купувати товари за нижчою ціною, не полишаючи дому. До того ж, продавців такий варіант торгівлі теж цілком влаштовує, тому що можна заощадити на оренді, пропонуючи своїм покупцям вигідну ціну. Ще одним плюсом Інтернет-торгівлі є те, що співробітникам, зовсім не обов'язково знаходиться на робочому місці з 9.00 до 18.00, достатньо мати ноутбук або планшет з мережею Інтернет.
Основний недолік онлайн-торгівлі – жорстка конкуренція. З цієї причини дуже багато часу та зусиль, витрачається на просування сайту, повністю забуваючи про ще одну важливу проблему – потреба в сумлінному та професійному бухгалтері для ведення бухгалтерського обліку.
Чого чекатимуть від бухгалтера інтернет-магазину
Окрім основних засад бухобліку, якщо ви бажаєте спробувати свої бухгалтерські навички в напрямку інтернет-торгівлі, вам стане в нагоді розуміння на основних законодавчих документах за цим напрямком.
Основними нормативними документами, що регулюють інтернет торгівлю в Україні, є:
- Закон "Про електронну комерцію" № 675 від 03.09.15 р., з урахуванням змін та доповнень від 26.04.17р.
- Закон "Про захист прав споживачів" № 1023 від 12.05.91 р., із змінами та доповненнями від 10.06.17р.
- Закон "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" № 2346 від 05.04.2001р., із змінами та доповненнями від 04.06.17р.
- Постанова № 42 "Про врегулювання питань щодо прийому готівки для подальшого їх переказу" від 12.02.2013 р., із змінами та доповненнями від 22.11.17р.
- Правила № 103 "Правила продажу товарів на замовлення та поза торговими або офісними приміщеннями" від 19.04.07 р., зі змінами та доповненнями від 24.02.17р.
Враховуючи законодавство, що постійно змінюється, а також той факт, що правова основа обліку онлайн-магазину досить слабка, завжди існує ризик помилки в заповненні конкретного документа. Тож потреба в кваліфікованих бухгалтерах залишатиметься завжди.
Наприклад, у відповідь питання: "На яку статтю витрат віднести вартість створення веб-сайту?" Немає однозначної відповіді, оскільки в одному випадку створення такого об'єкта - це нематеріальний актив, а в іншому він списуватиметься як витрати майбутніх періодів. Вирішення цієї проблеми залежатиме від того, чи має власник бізнесу виняткові права на цей сайт.
Тож бухгалтеру інтернет-магазину буде цікаво та динамічно розвиватися та розширювати поле своєї діяльності і у цьому напрямку також.