Информация по теме "" | Публикации по тегу
30.01.23
353 0
Распечатать
Избранное

Як обрати кредит готівкою

Швидкі кредити готівкою – найбільш популярний вид споживчого кредитування в Україні. Більшість банків та небанківських фінустанов пропонують приватним клієнтам прискорене оформлення позик з мінімальним пакетом документів: зазвичай для відносно невеликих сум достатньо лише паспорту та ідентифікаційного коду. За 10-15 хвилин більшість установ розгляне заявку та ухвалить рішення про надання кредиту.

Але як з усього різноманіття майже “безкоштовних” пропозицій на величезні суми та терміни обрати оптимальний кредит готівкою? На які параметри позики слід звернути увагу, а які можна проігнорувати? Та як зрештою не потрапити у кредитну пастку?

Ставка

Найголовніший критерій, за яким слід обирати кредит готівкою – відсоткова ставка. Чим вищий показник, тим більше доведеться сплатити за користування кредитом. Але дивитися слід не на цифри у рекламному буклеті, що обіцяють майже нульову ставку, а на показник, що зветься Реальна відсоткова ставка.

Він розраховується усіма учасниками ринку споживчого кредитування за єдиної методикою, розробленою Національним банком, та має бути зазначений у даних про кредитний продукт – цього від банків вимагає закон. Тож якщо реальну ставку не зазначено, від пропозиції одразу слід відмовитися.

Наразі українські банки пропонують кредити готівкою з реальною ставкою від 50% річних до 120% та більше річних. У небанківських фінустановах ставка може сягати кількох сотень та навіть тисяч відсотків річних. А отже спершу краще спробувати отримати потрібну суму саме в банку. І лише у разі відмови від кількох з них звертатися до небанківських установ, так званих МФО.

Сума та строк

Перш ніж обирати кредитну організацію, чітко визначте, яку саме суму вам потрібно взяти у кредит. Не треба брати гроші про запас, оскільки тут працює просте правило – чим більший кредит, тим більший платіж. Сама собою висока кредитна ставка не є великою проблемою, якщо ви здатні без проблем для сімейного бюджету сплачувати за користування кредитом.

Скористайтеся калькулятором на сайті кредитної установи, щоб визначити розмір щомісячного платежу. Змінюючи суму та строк кредиту готівкою, підберіть таке співвідношення параметрів, за якого ваш щомісячний платіж за кредитом не перевищуватиме 30-50% від місячних доходів.

Якщо виходить більше, спробуйте збільшити строк – наразі українські банки пропонують кредити до 3-х, а іноді й більше років. Або зменшіть суму кредиту. Ні в якому разі не треба переоцінювати власні фінансові можливості.

Користування кредитом

Підсумкова вартість кредиту готівкою дуже часто залежить від того, як ви користуєтесь кредитом. Відкрийте на сайті фінустанови паспорт кредитного продукту – цей документ обов’язково має розміщуватися на сторінці продукту. Та відшукайте в ньому умови користування: яку комісію банк візьме за зняття коштів з картки в касі чи банкоматі, скільки коштуватимуть прямі розрахункові операції.

Якщо з’ясується, що дешевше розрахуватися за товар чи послугу карткою в магазині – дотримуйтесь цього паттерну користування кредитом. Якщо дешевше зняти потрібну суму в банкоматі – знімайте та уникайте прямих платежів карткою.

Погашення кредиту

Нарешті, зверніть увагу на графік погашення кредиту. Деякі фінустанови вимагають від позичальника вносити платіж за кредитом та сплачувати відсотки двічі на місяць. Це не надто зручна модель для більшості українців, тож якщо ви відноситесь до цієї групи, оберіть установу, яка вимагає погашення кредиту раз на місяць. Занотуйте, а краще внесіть до календаря дату погашення й не пропускайте її. В іншому разі ви щонайменше зіпсуєте свою кредитну історію.

 

0
0
0
0
0
0
Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы уведомить нас об этом



Комментарии
0
Какая удача - вы можете стать первым, кто прокомментирует этот материал.
Оставить комментарий:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×