Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.09.22
2521 0
Друкувати
Обране

Передача коштів із спецфонду до загального: можливо?

Чи можливо в період дії воєнного стану передати кошти зі спеціального фонду бюджету до загального?

Чи можлива передача?

Так, можлива. Розглянемо докладніше.

Нагадаємо: основні особливості здійснення бюджетного процесу в період дії воєнного стану, визначені постановою № 252*. Ми докладно розповідали про це у матеріалі «Бюджетний процес під час війни» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 13.

* Постанова КМУ «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану» від 11.03.2022 № 252.

Оскільки на рахунках спеціальних фондів місцевих бюджетів є достатньо коштів, які надходять від певних податків та відшкодувань, то в умовах воєнного стану Законом № 2390** було надано громадам можливість витрачати такі кошти на нагальні потреби.

** Закон України «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень» від 09.07.2022 № 2390-IX.

Про це ми розповідали у матеріалі «Кошти місцевих бюджетів: новації використання» // «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 30.

У період дії воєнного стану п.п. 2 п. 1 Закону № 2390 передбачає можливість передачі коштів із спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету.

При цьому у разі передачі коштів із спеціального фонду місцевого бюджету до загального фонду, як виняток з положень ст. 72 БКУ, місцевий бюджет може затверджуватися з профіцитом за спеціальним фондом та з дефіцитом за загальним фондом шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет.

Порядок передачі коштів

Відповідне рішення щодо передачі коштів із спеціального до загального фонду місцевого бюджету можуть приймати:

— ОМС***;

— місцеві державні адміністрації;

— військово-цивільні адміністрації;

— військові адміністрації у разі їх утворення.

*** ОМС — орган місцевого самоврядування.

Ще до прийняття Закону № 2390 також відбувалася передача залишків коштів із спеціального до загального фонду. Це було передбачено ч. 2 ст. 57 БКУ.

Так, на кінець бюджетного періоду Казначейство зберігало залишки коштів на рахунках спецфонду державного бюджету та щодо субвенцій із спецфонду державного бюджету на рахунках спецфонду місцевих бюджетів для покриття відповідних витрат у наступному бюджетному періоді з урахуванням їх цільового призначення. У разі ж відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів спецфонду перераховувались до загального фонду.

При цьому залишки коштів спеціального фонду, які знаходились на котлових рахунках, передавалися до загального фонду за кодом 24060300 «Інші надходження».

А як же діяти зараз? Який код застосовувати? На це питання поспішив надати відповідь Мінфін у листі від 22.08.2022 № 05120-08-6/18531 (ср. USER_SHOW_ID).

Мінфін пояснив, що для відображення передачі коштів із спеціального до загального фонду місцевого бюджету слід застосовувати існуючі коди класифікації фінансування бюджету за типом кредитора та за типом боргового зобов’язання, затверджені наказом № 11****, а саме: коди 208320 «Передача коштів із спеціального до загального фонду бюджету» та 602302 «Передача коштів із спеціального до загального фонду бюджету».

**** Наказ Мінфіну «Про бюджетну класифікацію» від 14.01.2011 № 11.

Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2022/№ 35

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×