Порядок казначейського обслуговування: вивчаємо зміни
Ідеться про постанову № 765*, якою Уряд уніс зміни до Порядку № 590**, розширивши його п. 191.
Розглянемо основні новації, які «несуть» ці зміни.
За фактично поставлені товари, роботи, послуги
Органи Казначейства можуть здійснювати платежі за дорученнями клієнтів за видатками загального та спеціального фондів державного і місцевих бюджетів на оплату за фактично поставлені товари, виконані роботи та надані послуги.
Оплата на казначейські рахунки постачальників
Зазначена вище оплата здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів постачальникам товарів, виконавцям робіт і надавачам послуг на окремі небюджетні рахунки, відкриті на їх ім’я в органах Казначейства у встановленому законодавством порядку.
Сплачені кошти → лише на податки, збори та ЄСВ
Наступне використання отриманих коштів постачальниками товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг з казначейських рахунків здійснюється виключно на сплату податків і зборів до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ.
Поки що не зовсім зрозуміло, мають постачальники товарів, робіт і послуг користуватися лише казначейськими рахунками чи ні. Адже в постанові № 765 не звучить «виключно». Тож чи можуть використовуватися при цьому банківські рахунки, незрозуміло.
Якщо ж постачальники відтепер дійсно мають використовувати лише казначейські рахунки та ще й витрачати отримані кошти лише на сплату податків, зборів і ЄСВ, то кількість контрагентів, які будуть готові працювати з «бюджетом», суттєво зменшиться.
Також не зовсім зрозуміло, як за таких умов працюватиме черговість видатків, передбачена п. 19 Порядку № 590. Можливо, за умов, визначених п. 191 Порядку № 590, види та черговість видатків, установлені Порядком на період воєнного часу, взагалі не діятимуть.
У будь-якому разі чекаємо на відповідні роз’яснення від Казначейства. Адже поки що більше запитань, аніж відповідей.
Бюджетна бухгалтерія, липень, 2022/№ 27