Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.07.22
470 0
Друкувати
Обране

Порядок казначейського обслуговування: вивчаємо зміни

Порядок виконання повноважень Держказначейською службою в умовах воєнного стану змінено. Пропонуємо розглянути ці зміни разом.

Ідеться про постанову № 765*, якою Уряд уніс зміни до Порядку № 590**, розширивши його п. 191.

* Постанова КМУ «Про внесення зміни до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» від 07.07.2022 № 765.

** Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Розглянемо основні новації, які «несуть» ці зміни.

За фактично поставлені товари, роботи, послуги

Органи Казначейства можуть здійснювати платежі за дорученнями клієнтів за видатками загального та спеціального фондів державного і місцевих бюджетів на оплату за фактично поставлені товари, виконані роботи та надані послуги.

Оплата на казначейські рахунки постачальників

Зазначена вище оплата здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів постачальникам товарів, виконавцям робіт і надавачам послуг на окремі небюджетні рахунки, відкриті на їх ім’я в органах Казначейства у встановленому законодавством порядку.

Сплачені кошти → лише на податки, збори та ЄСВ

Наступне використання отриманих коштів постачальниками товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг з казначейських рахунків здійснюється виключно на сплату податків і зборів до бюджетів усіх рівнів та ЄСВ.

Поки що не зовсім зрозуміло, мають постачальники товарів, робіт і послуг користуватися лише казначейськими рахунками чи ні. Адже в постанові № 765 не звучить «виключно». Тож чи можуть використовуватися при цьому банківські рахунки, незрозуміло.

Якщо ж постачальники відтепер дійсно мають використовувати лише казначейські рахунки та ще й витрачати отримані кошти лише на сплату податків, зборів і ЄСВ, то кількість контрагентів, які будуть готові працювати з «бюджетом», суттєво зменшиться.

Також не зовсім зрозуміло, як за таких умов працюватиме черговість видатків, передбачена п. 19 Порядку № 590. Можливо, за умов, визначених п. 191 Порядку № 590, види та черговість видатків, установлені Порядком на період воєнного часу, взагалі не діятимуть.

У будь-якому разі чекаємо на відповідні роз’яснення від Казначейства. Адже поки що більше запитань, аніж відповідей.

Бюджетна бухгалтерія, липень, 2022/№ 27

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі