Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.03.24
40 0
Друкувати
Обране

Придбання бухгалтерських програм: в яку чергу проводити видатки?

Плануємо придбати бухгалтерську програму «FIT-бюджет». У яку чергу можливо провести такі видатки?

Особливості операції з придбання програм

Передусім слід чітко розуміти, що бюджетні установи придбавають не саму програму, а лише право доступу та можливість користування нею. Пояснимо.

Йдеться про авторське право. Бюджетні установи зараховують на баланс до складу нематеріальних активів придбані права на володіння, користування та розпорядження об’єктом нематеріальних активів після відчуження їх (прав) від колишніх власників та визначення його вартості. Це передбачено п. 4 розд. ІІ Методичних рекомендацій № 11*.

* Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку нематеріальних активів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11.

Однак у разі придбання бухгалтерської програми «FIT-бюджет» авторські права до бюджетної установи не переходять.

ВАЖЛИВО!

Бюджетні установи отримують лише права користування бухгалтерськими програмами

Винятком є ситуація, коли бухгалтерська програма розроблюється спеціально для конкретної бюджетної установи і розробник передає всі авторські права на неї до такої бюджетної установи.

Для обліку та узагальнення інформації про отримане в користування авторське право і суміжні з ним права слід застосовувати позабалансовий субрахунок 013 «Орендовані нематеріальні активи розпорядників бюджетних коштів». Це передбачено у п. 16 розд. ІІ Методичних рекомендацій № 11.

В яку чергу здійснювати видатки?

У період дії воєнного стану черговість здійснення видатків органами Казначейства визначено Порядком № 590*.

* Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 09.06.2021 № 590.

Першочерговими незмінно залишаються видатки на національну безпеку та оборону. Переважна ж більшість видатків здійснюються у другу чергу. Вичерпний перелік таких видатків наведено у п. 19 Порядку № 590 (ср. USER_SHOW_ID).

Так, у другу чергу можливо проводити видатки на оплату послуг з доступу в режимі он-лайн до інформаційних ресурсів, а також інших послуг у сфері інформатизації. Вважаємо, що саме в рамках таких видатків можливо здійснити видатки на оплату доступу до бухгалтерської програми.

А щоб такі видатки були успішно проведені Казначейством у другу чергу, зазначте у платіжці призначення платежу саме так, як ці видатки названо у п. 19 Порядку № 590, тобто «оплата послуг з доступу в режимі он-лайн до інформаційних ресурсів» або «оплата інших послуг у сфері інформатизації».

Який КЕКВ застосувати?

Для правильного обрання КЕКВ слід виходити з економічної суті платежу та керуватися нормами Інструкції № 333*.

* Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333.

Як ми з вами вже з’ясували, йдеться про послугу доступу до бухгалтерської програми. Відповідно такі видатки слід планувати та проводити за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Бюджетна бухгалтерія, березень, 2024/№ 10

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі