Придбання дорожніх знаків: за яким КПКВК?
Дороги комунальної власності
Спочатку коротко нагадаємо, які існують види доріг. Для цього звернемося до норм Закону № 2862*.
* Закон України «Про автомобільні дороги» від 08.09.2005 № 2862-IV.
Так, автомобільні дороги поділяються на (ст. 5 Закону № 2862):
— автомобільні дороги загального користування;
— вулиці і дороги міст та інших населених пунктів;
— відомчі (технологічні) автомобільні дороги;
— автомобільні дороги на приватних територіях.
При цьому, як випливає зі ст. 16 Закону № 2862, вулиці і дороги міст та інших населених пунктів перебувають у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.
Крім того, проїзна частина доріг, штучні споруди (мости і шляхопроводи), технічні засоби організації дорожнього руху та зовнішнє освітлення на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів можуть передаватися безоплатно в державну власність, а також з державної в комунальну власність за рішенням відповідних органів місцевого самоврядування та Кабміну (ст. 16 Закону № 2862).
Який КПКВК застосувати?
У питаннях застосування КПКВК слід керуватися наказом № 793*.
При цьому вибір конкретного КПКВК залежатиме від того, в межах якої місцевої програми здійснюватимуться видатки на придбання дорожніх знаків.
Нагадаємо: можливість прийняття місцевих програм передбачена в п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону № 280*. Так, до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад належить затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування.
* Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 № 280/97-ВР.
Можливість фінансування таких програм за рахунок коштів місцевих бюджетів передбачена ч. 1 ст. 91 БКУ*.
* Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI.
Наприклад, видатки на придбання дорожніх знаків можуть бути проведені в межах програми благоустрою населених пунктів. Це зумовлено тим, що вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки належать до об’єктів благоустрою. Про це чітко зазначено в п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону № 2807*.
* Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-IV.
Тож якщо видатки на придбання дорожніх знаків передбачені в межах місцевої програми благоустрою території відповідного населеного пункту, то такі видатки варто планувати за КПКВК 6030 «Організація благоустрою населених пунктів».
Інша річ, якщо такі видатки заплановані в межах програми утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури. У такому разі для планування видатків із придбання дорожніх знаків слід застосовувати КПКВК 7461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету».
Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2024/№ 29