Залишки освітньої субвенції: чи можна використати на встановлення пожежної сигналізації?
Можливість використання залишків освітньої субвенції
У 2024 році заклади освіти мають право використовувати залишки освітньої субвенції, на відміну від попереднього року. Докладно про це читайте у матеріалі «Завершення 2023 бюджетного року» // «Бюджетна бухгалтерія», 2023, № 48.
Отже, цьогоріч керуємося п. 3 Порядку № 6*, яким передбачено зберігання на рахунках відповідних місцевих бюджетів залишків коштів за субвенцією на кінець бюджетного періоду та їх використання у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції на оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ освіти.
Напрями спрямування залишків освітньої субвенції
Про останні зміни переліку напрямів використання залишків освітньої субвенції читайте у матеріалі «Освітня субвенція: оновлено порядок та формулу» // «Бюджетна бухгалтерія», 2024, № 11.
Так, наразі залишки освітньої субвенції можна спрямовувати насамперед на такі видатки (п. 3 Порядку № 6):
— придбання шкільних автобусів для перевезення дітей із закладів загальної середньої освіти, які оптимізовані / об’єднані / реорганізовані або будуть оптимізовані / об’єднані / реорганізовані;
— оснащення закладів освіти персональними комп’ютерами та мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів початкової школи, фізики, хімії, біології, географії, математики, інформатики;
— придбання підручників і посібників (у т. ч. електронних) для закладів освіти;
— оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, які оптимізовані / об’єднані / реорганізовані або повністю укомплектовані і до яких будуть довозитися учні закладів загальної середньої освіти;
— здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням пожежної безпеки;
— ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти;
— підключення закладів освіти до інтернету, насамперед у сільській місцевості;
— будівництво нових туалетних приміщень і реконструкція, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти, в яких початкову освіту здобувають щонайменше 20 осіб, їх облаштування санітарно-гігієнічним обладнанням та розроблення відповідної проєктної документації.
Вважаємо, що встановлення пожежної сигналізації є одним із заходів, пов’язаних із забезпеченням пожежної безпеки. Тож її встановлення є одним із першочергових напрямків спрямування залишків коштів освітньої субвенції.
Таким чином, відповідаючи на запитання нашого читача, зробимо висновок: залишки коштів освітньої субвенції на встановлення пожежної сигналізації у школі використати можна.
Бюджетна бухгалтерія, вересень, 2024/№ 33