Вихователь на 1,1 ставки: сумісництво чи ні?
Ні, робота вихователя ЗДО з підвищеним педнавантаженням не вважається сумісництвом. Далі пояснимо чому.
Педагогічне навантаження педпрацівника у сфері дошкільної освіти — час, призначений для здійснення освітнього процесу. Про це зазначено у ч. 2 ст. 30 Закону про дошкільну освіту1. Педнавантаження вихователя групи загального типу ЗДО незалежно від підпорядкування, типу і форми власності становить 30 годин.
1 Закон України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III.
Ставки зарплати вихователів груп загального типу ЗДО виплачуються за 5 годин педагогічної роботи на день (30 годин на тиждень). Таку умову містить п.п «є» п. 64 Інструкції № 1022.
2 Інструкція про порядок обчислення зарплати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.93 № 102.
Оплата праці вихователів ЗДО провадиться за тарифікацією. У тарифікаційному списку, який складається окремо для вихователів, зазначено кількість тижневих годин або тижневе навантаження для кожного вихователя.
Майте на увазі: обсяг навантаження вихователя може становити як 30 годин на тиждень, так і менше або більше. У цьому разі заробітну плату вихователю виплачують пропорційно відпрацьованому часу.
Також зауважимо: погодинна оплата праці педпрацівників допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх через хворобу або з інших причин вихователів, яке тривало не більше двох місяців (п. 73 Інструкції № 102). При цьому обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи, яку може виконувати педпрацівник за основним місцем роботи, граничними розмірами не обмежується.
Основне місце роботи — це місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору і визначене ним як основне згідно з поданою заявою та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру на її підставі (п. 12 ст. 1 Закону про ЄСВ).
Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій самій або іншій установі (п. 1 Положення № 433).
3 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 № 43.
Разом з тим усі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом.
Відповідно до п. 8 додатка до Положення № 43 не вважається сумісництвом педагогічна робота керівних та інших працівників навчальних закладів понад місячну норму робочого часу. Також не є сумісництвом педагогічна робота в тому самому ЗДО.
Отже, працівника може бути прийнято на посаду вихователя групи загального типу ЗДО за основним місцем роботи з педнавантаженням 33 години, що відповідає 1,1 ставки вихователя. При цьому робота на 0,1 ставки не вважається сумісництвом.
Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2022/№ 6