Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.04.22
4902 1
Друкувати
Обране

Призупинення дії трудового договору

Закон № 2136* надав сторонам трудового договору можливість призупинити його дію. Революційно? Так! Адже раніше такої можливості не існувало в трудовому законодавстві. Тож давайте розглянемо, що тягне за собою призупинення трудового договору? На який час можливо призупинити дію трудового договору? Хто може бути ініціатором? Як оформити таке призупинення тощо?

Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» України від 15.03.2022 № 2136-IX

Що мовить Закон?

Можливість призупинення дії трудового договору запроваджена ст. 13 Закону № 2136. Нею встановлено наступне.

«1. Призупинення дії трудового договору — це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

2. Про призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб.

3. Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України».

Діють норми ст. 13 Закону № 2136 з 24.03.2022 й до припинення/скасування воєнного стану, крім ч. 3 (щодо відшкодування), яка втрачає чинність з моменту завершення проведення виплат працівникам державою-агресором.

Давайте проаналізуємо наведені положення Закону № 2136.

В розлученні чи у відносинах?

Перш ніж зробити важливий крок, слід розуміти до чого він призведе. Якщо дія трудового договору призупиняється, що буде з його сторонами? Вони продовжать перебувати в трудових відносинах один з одним.

Тобто працівник залишиться працівником, а роботодавець його роботодавцем. Звільнення не відбувається. Остаточний розрахунок, передбачений ст. 116 КЗпП, не проводиться. В трудову книжку запис про призупинення трудового договору не вноситься (навіть на прохання працівника).

Ознака місяця роботи працівника (основне місце роботи чи сумісництво) не змінюється у зв’язку з призупиненням дії трудового договору

Наприклад, працівник був працевлаштований у ТОВ «Харків» за основним місцем роботи. У зв’язку з воєнними діями, трудовий договір з ним призупинено.

Працівник виїхав в інше місто і знайшов собі роботу в ТОВ «Львів». На таке підприємство він може бути працевлаштований за сумісництвом. Причому, оскільки трудовий договір за основним місцем роботи призупинено, то за місцем роботи за сумісництвом він може прийнятий на умовах повної зайнятості.

Чи буде оплата, страховий стаж?

За час призупинення трудового договору роботодавець не зберігає за працівником зарплату, не нараховує йому заохочувальні та компенсаційні виплати.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»Коментарі
1
Олександр
13.03.2023
Думаю, що інформацію про страховий стаж приховувати під час війни - огидно з вашого боку. Це як приховувати права громадян.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі