Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.07.15
16199 2
Друкувати
Обране

Спрощено процедуру оформлення земельної ділянки

14.05.15 р. Парламентом був ухвалений Закон України № 418-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування земельних ділянок та їх державної реєстрації на підставі документації із землеустрою, розробленої до 2013 року»1. Новий законодавчий акт передбачив таке собі спрощення процедури оформлення права власності та права користування земельними ділянками для тих, хто до 2013 року розпочав процедуру отримання ділянки у власність (користування), але не встиг довести її до кінця у зв’язку зі змінами, що були внесені до законодавства. Закон № 418 набув чинності 06.06.15 р. Розглянемо його в цій статті та з’ясуємо, в чому ж полягає спрощення.


Автор: Брусенцова Я., юрист-аналітик ВБ «Фактор» 

На початку статті необхідно сказати декілька слів про підстави прийняття Закону № 418. Вони окреслені в пояснювальній записці ще до проекту цього документа. В ній, зокрема, нагадується, що з 01.01.13 р. набрала чинності ст 79Земельного кодексу України2, яка визначила виключний перелік документації із землеустрою, на підставі якої здійснюється формування земельних ділянок. ЗК був доповнений нею відповідно до Закону України від 07.07.11 р. № 3613-VI «Про Державний земельний кадастр»3.

1 Далі за текстом — Закон № 418.

2 Далі за текстом — ЗК.

3 Далі за текстом — Закон № 3613.

Довідка

Слід зазначити, що ст. 791 ЗК вперше на законодавчому рівні було визначене поняття формування земельної ділянки. Згідно з (новою на той момент) нормою формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об’єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж і внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Отже, було закріплено, що земельна ділянка стає повноцінним об’єктом цивільних відносин лише після її формування.

 

При цьому передбачається, що порядок формування земельної ділянки здійснюється:

з/п

Порядок формування

Вид документації

(відповідно до Закону України від 22.05.03 р. № 858-IV «Про землеустрій»)

1

у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності

це проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки

2

шляхом поділу чи об’єднання раніше сформованих земельних ділянок

це технічна документація із землеустрою щодо поділу і об’єднання земельних ділянок

3

шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів

відповідно проект землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів

 

Як бачите, кожному виду порядку формування відповідає свій вид документації із землеустрою. Тобто законодавець дозволив здійснювати формування земельних ділянок лише за трьома видами документації (з деякими винятками, які не є темою цієї 
статті).

В той же час у пояснювальній записці аргументовано було відмічено, що до 2013 року переважна більшість земельних ділянок в процесі здійснення їх безоплатної приватизації громадянами України оформлювалась на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки. На підставі цього виду документації із землеустрою з набуттям чинності Законом № 3613 було вже майже неможливе оформлення земельної ділянки (як сама реєстрація земельної ділянки, так і реєстрація речового права на неї).

В той же час слід констатувати, що значна частина вказаної документації із землеустрою була розроблена до 2013 року на замовлення і за кошти громадян. Отже, такі громадяни вимушені були для реалізації свого права на отримання земельної ділянки у власність починаючи з 01.01.13 р. знову ж таки замовляти виготовлення нової документації із землеустрою, ті ж проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Погодьтеся, ситуація вийшла така собі.

Саме з метою забезпечення прав цих громадян і був розроблений проект нині діючого Закону № 418.

 

Закон № 418

Закон № 418 передбачив внесення змін до розд. X «Перехідні положення» ЗК та розд. VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 3613. Ці зміни власне і створили можливість формування і державної реєстрації земельних ділянок на підставі технічних документацій із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки, право користування земельними ділянками, розроблених на підставі рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування4 про передачу (надання) земельних ділянок у власність (користування) до 2013 року.

4 Далі за текстом — ОМС.

Важливо

Законодавець, на нашу думку, значно звузив коло випадків, коли зацікавлені особи можуть оформити земельні ділянки на підставі виготовлених до 2013 року відповідних технічних документацій. В нововведеннях робиться наголос на технічних документаціях, які були виготовлені на підставі саме рішень про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди.

Такі рішення приймалися досить давно на підставі діючого на той момент земельного законодавства. Останніми ж роками, як відомо, передача (надання) земельних ділянок здійснюється щонайменше в два етапи. Спочатку, наприклад, ОМС своїм рішенням надає дозвіл на виготовлення відповідного виду документації із землеустрою (як правило, це проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки) — це перший етап. На наступному етапі все той же ОМС приймає вже друге рішення, яким затверджується розроблена документація із землеустрою і надається (передається) земельна ділянка в користування (власність).

 

Тепер наведемо самі зміни:

Документ, в який були внесені зміни

Зміст нової норми

1

2

Розділ X «Перехідні положення» ЗК доповнений новим п. 20

«20. Установити, що у разі, якщо до 1 січня 2013 року була розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди, формування земельної ділянки як об’єкта цивільних прав, крім випадків, визначених статтею 791 цього Кодексу, здійснюється за такою технічною документацією»

Пункт 2 розд. VII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 3613 доповнений новим абз. п’ятим

«У разі якщо до 1 січня 2013 року була розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди, а відомості про таку земельну ділянку не внесені до Державного реєстру земель, державна реєстрація такої земельної ділянки здійснюється на підставі зазначеної технічної документації із землеустрою в порядку, встановленому законом»

 

Залишається лише пояснити, що ці зміни означають, і допоможе нам у цьому роз’яснення5 Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру6. Наведемо витяг з нього:

Цитата

...Що змінилося після прийняття закону?

У разі, якщо до 1 січня 2013 року була розроблена технічна документація із землеустрою, що посвідчує право на земельну ділянку (на підставі рішення відповідного органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади про надання або передачу в оренду земельної ділянки), громадянин може подати заяву та розпочати процес державної реєстрації земельної ділянки на підставі цієї документації. У разі відповідності поданої документації всім вимогам законодавства та наявності необхідних фахових затверджень, працівники Держгеокадастру вносять відомості до Державного земельного кадастру, видають витяг, що дає підстави громадянину звернутися до Державної реєстраційної служби та зареєструвати право власності. Таким чином, прийнятий закон дає законодавчі підстави розпочати процедуру оформлення ділянки...

 

5 З повним текстом роз’яснення можна ознайомитись за посиланням: http://land.gov.ua/usi-novyny.html?view=item&id=110603

6 Далі за текстом — Держгеокадастр.

Нагадаємо, що механізм здійснення державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі визначений у Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженому постановою КМУ від 17.10.12 р. № 10517.

7 Далі за текстом — Порядок.

В ньому, зокрема, передбачено, що для державної реєстрації земельної ділянки державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються:

1

заява про державну реєстрацію земельної ділянки (форма згідно з додатком 22 до Порядку)

2

оригінал погодженої відповідно до законодавства документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки (разом з позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації у разі, коли така документація підлягає обов’язковій державній експертизі землевпорядної документації)

Примітка. У світлі змін, внесених Законом № 418, це може бути технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, яка була розроблена до 01.01.13 р. на підставі відповідного рішення ОМС.

3

електронний документ

 

Після здійснення реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (з відповідним відкриттям Поземельної книги та виготовленням витягу з Державного земельного кадастру) зацікавлена особа може звертатися до державного реєстратора, який здійснює реєстрацію речового права на земельну ділянку.

 

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Місцеве самоврядування»



коментарі
(2)
Ірина
27.07.2015
Этот закон не решает проблем, возникающих у владельцем садовых участков в Садовых товариществах. Они возникают из-за отсутствия Закона о садовых товариществах, до которого до сих пор не дошли руки у народных депутатов, а также потому, что нормы Земельного Кодекса, который согласно Конституции является главным по земельным вопросам идут в разрез с нормами Закона о местном самоуправлении, в результате последнее слово при приватизации зем. участков отдано председателям Сельских советов, которые что хотят, то и делают. Вот Вам и местное самоуправление.
наталія київ
17.11.2016
Я у 2010 році розробила прект землеустрою, погодила всі висновки ,зареєструвала їх в київземі але до цього часу не отримала земділянку у власність. На даний час з мене вимагають розробку проекту знову за новими правилами,але я проплатила проект у 2010році ,а тепер знову плати . Скільки нас будуть дурити, тим більше,що у нас будинок 1905р забудови,аварійний з1979року, . Проект землеустрою я розробила на підставі доручення секретаря київради 2008р. Дане доручення в київземі мені надали тільки у 2010р.що робити далі, пробити дану бюрократію неможливо. Але іншим громадянам з нашої земділянки надали по10 соток без згоди всіх співласників. Були в суді,там правди немає.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн