Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.06.25
8 0
Друкувати
Обране

Іригатор для порожнини рота: що це таке і чому вам варто його спробувати

Доглядати за зубами треба ретельно, і часто недостатньо звичайного чищення зубною щіткою та відвідування стоматолога раз на півроку. Сьогодні все популярнішим стає спеціальний пристрій - іригатор для порожнини рота. Як і багато новинок, він викликає активний інтерес у тих, хто стежити за здоров'ям порожнини рота. 

Що таке іригатор для ротової порожнини

Іригатор - це спеціальний апарат, який дозволяє видалити всі найдрібніші забруднюючі частинки в ротовій порожнині. Виробляється це за рахунок пульсуючої подачі рідини, яка під натиском проникає у найвужчі та найдрібніші простори, ортодонтичні елементи. 

Не треба думати, що купивши іригатор, можна викинути всі зубні щітки та інші звичайні пристрої для гігієни. Користуватися звичайною або електричною зубною щіткою потрібно обов'язково, а завершувати процедуру іригатором. 

Якщо використовувати прилад правильно, можна практично повністю видаляти плівку, яка утворюється на поверхні зубів і згодом призводить до формування зубного нальоту і каменю. 

Іригатор для ротової порожнини: основні характеристики 

Сучасні іригатори подають рідину під пульсуючим контрольованим натиском, створюючи ударне навантаження на поверхню зуба. Саме така технологія дозволяє максимально ефективно очищати поверхню від будь-якого нальоту та залишків їжі. 

Вибираючи іригатор, характеристики приладу залежатимуть від таких комплектуючих: 

  • Резервуар для рідини. Для того щоб утворювався струмінь, використовується спеціальний накопичувач, куди заливається вода або спеціальні розчини. 
  • Підсилювач. Його завдання - перетворити електроенергію на механічну, щоб отримати напір води необхідної потужності. Для досягнення необхідних значень використовуються водяні насоси. 
  • Зовнішня насадка. Це зовнішня частина іригатора, за допомогою якої формується вихідний струмінь рідини і спрямовується на необхідні ділянки ротової порожнини. При включенні насоса вода надходить із резервуара через спеціальну трубочку до насадки. 

Основними технічними параметрами іригатора для чищення зубів є обсяг накопичувача рідини та максимально можливий натиск. 

Коли потрібно користуватися зубним іригатором?

Іригатор для зубів особливо актуальний для тих, у кого стоять імпланти, коронки, вініри або пародонтальні кишені, брекети. У всіх цих випадках утворюються щілини, у які забивається їжа. Видалити її всю зубною щіткою або ниткою не вдається, а ось іригатор із цим завданням справляється чудово. 

Незважаючи на всі видимі плюси, є ситуації, коли навіть іригатори для ротової порожнини не можна використовувати: 

  • загострення запальних захворювань зубів та пародонту; 
  • тяжкі серцево-судинні патології; недавно перенесені операції у порожнині рота; занадто тонка та чутлива емаль зубів; 
  • підвищена кровоточивість ясен. 

У всіх цих випадках гігієна ротової порожнини повинна здійснюватися м'якими та не травмуючими методами. 

Але є випадки, коли іригатор просто необхідний: 

  • для зменшення кровоточивості ясен; 
  • для зміцнення емалі зуба та зменшення чутливості до подразників.

Підбір спеціальних розчинів здійснюється лікарем-стоматологом після очного огляду та визначення проблем у ротовій порожнині. Це можуть бути дезінфікуючі розчини, місцеві антисептики, профілактичні від карієсу та утворення зубного каменю.

Як користуватися іригатором для ротової порожнини? 

Починати використання потрібно з невеликого натиску, щоб не виникало неприємних відчуттів. Далі дотримуйтесь таких простих порад: 

  • Іригатор - не заміна звичайного традиційного чищення зубів за допомогою щітки. Спочатку потрібно почистити зуби, а далі вже завершити процедуру іригатором. Особливо важливо промивати ротову порожнину перед сном близько 10 хвилин, приділяючи особливу увагу важко доступним для звичайного чищення місцям. 
  • Зовнішня насадка. Це зовнішня частина іригатора, за допомогою якої формується вихідний струмінь рідини і спрямовується на необхідні ділянки ротової порожнини. Якщо є будь-які ортодонтичні елементи - використання іригатора виправдане після кожного прийому їжі. При обробці ясен тиск рідини повинен бути меншим, щоб уникнути травмування тканин. 
  • Перед обробкою бажано не використовувати зубні нитки чи щітки із надмірно жорсткою щетиною. Вони можуть травмувати пародонт, а тиск рідини посилить негативний вплив. 
  • Для запобігання потраплянню рідини в дихальні шляхи, під час використання іригатора потрібно піднімати мову вгору, перекриваючи вхід у горло.

Головне правило – використовувати іригатор потрібно так, щоб не виникало відчутного дискомфорту. Проводити процедури можна щодня або за потребою. 

Рідина для іригатора – що це? 

Найпростішим і універсальним варіантом рідини для іригатора є звичайна кип'ячена вода. Перед застосуванням краще очистити її за допомогою фільтра, щоб уникнути засмічення пристрою. Незважаючи на те, що принцип роботи іригатора – очищення зубів струменем під напором – дозволяє виконати якісне та ефективне чищення навіть навіть звичайною водою, в цей прилад можна заливати і спеціальні рідини. Їх легко можна знайти в аптеках та на маркетплейсах.

Виробники засобів для догляду за ротовою порожниною сьогодні пропонують нам широкий вибір спеціалізованих розчинів. Серед них можна виділити:

  • Дезінфекційні. Сприяють знищенню патогенних бактерій.
  • Дезодоруючі. Мають приємний аромат м'яти, ментолу або хвої; освіжають дихання. 
  • Терапевтичні. Містять у складі мінералізуючі компоненти (кальцій, фтор). Повинні застосовуватися за призначенням лікаря. 
  • Профілактичні. Підходять для щоденного чищення зубів, що практично не мають протипоказань до застосування.

 

Підібрати потрібний вам варіант допоможе лікар. Перед вибором розчину слід уважно ознайомитись з інструкцією до вашого іригатора для зубів. Деякі фірми вказують, які саме засоби оптимально застосовувати під час його використання.

Як доглядати за приладом?

Перед першим використанням новий прилад обов'язково промити теплою кип'яченою водою. Після кожного використання необхідно зливати рідину, що залишилася, протирати апарат насухо, щоб уникнути появи неприємного затхлого запаху.

Зберігати іригатор і всі насадки до нього обов'язково потрібно в сухому місці. Багато іригаторів одразу укомплектовано спеціальними відсіками чи власниками. Якщо ви користуєтеся приладом у ванній кімнаті, зберігати його краще в іншому приміщенні, де вологість нижче.

 Профілактично промивати іригатор треба не рідше 2 разів на місяць, якщо в ньому використовується звичайна чиста вода. Якщо в резервуар заливаються будь-які лікувальні розчини, промивати систему треба щотижня. Самі насадки миються разом з усім апаратом, а міняти їх потрібно кожні 3-4 місяці регулярного використання.

 Промивати прилад можна як звичайною водою, так і спеціальними м'якими засобами, що очищають. Не допускається використання агресивних побутових очисників, оскільки вони можуть зашкодити внутрішнім деталям іригатора.

Який вибрати іригатор?

Вирішуючи, який іригатор вибрати, потрібно виходити з того, де ви його використовуватимете. Якщо необхідно постійно перевозити апарат (наприклад, у частих відрядженнях), потрібно купувати портативний прилад. Якщо ж планується лише домашнє використання – краще вибрати надійні стаціонарні моделі.

Також щоб розуміти, як вибрати іригатор, потрібно враховувати такі моменти:

  • за наявності коронок, вінірів брекетів або мостів, потрібно вибирати апарат із спеціальною насадкою, яка справляється з чищенням ортодонтичних конструкцій;
  • якщо планується використання приладу всіма членами сім'ї, то іригатор має бути оснащений великим накопичувачем для рідини, а також необхідною кількістю насадок;
  • за наявності будь-яких захворювань пародонту важливо вибирати апарат з можливістю використання мінімальної потужності. Також цього правила необхідно дотримуватися, якщо іригатором користуватимуться діти.
  • у портативних моделях важливий об'єм рідинного накопичувача, зручний захисний чохол та ємність акумулятора. Бажано, щоб батарея була розрахована на тривалий час роботи, щоб не було потреби часто заряджати апарат.

Насадки важливо вибирати, виходячи із проблеми у ротовій порожнині. Вони можуть бути для чищення зубів, брекетів, язика, ясен. Перед вибором іригатора обов'язково відвідування стоматолога, профілактичний огляд та отримання рекомендацій щодо вибору апарату.

Висновок

Іригатор є портативним приладом, який дозволяє здійснювати домашнє чищення зубів тиском — водою або спеціальною рідиною. Пристрій дозволяє вивести гігієну порожнини рота на принципово новий рівень: очистити важкодоступні області, підтримати здоров'я зубів і ясен, запобігти утворенню зубного каменю. При цьому на відміну від зубної нитки він не травмує ясна та не пошкоджує зубну емаль.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×