Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.04.15
5480 6
Друкувати
Обране

Пенсії працюючим пенсіонерам: де бувальщина, а де домисли

Новина про зменшення розміру пенсії, належної працюючому пенсіонеру, без перебільшень підірвала інформ­простір. І як не говорити про це, адже буквально в кожній бюджетній установі працюють пенсіонери. Але чи всі вісті про пенсійне обмеження достовірні? Давайте дивитися на нормативку і будувати виключно обґрунтовані висновки!


ВІДПРАВНА ТОЧКА ЗАКОНОДАВСТВА — НОРМИ

Ми обов’язково відповімо на всі запитання, що турбують наших читачів. Але перш ніж до них перейти, підкреслимо: пенсійні обмеження діють з 01.04.2015 р. і стосуються виключно пенсіонерів, які мають місце роботи, тобто працевлаштовані. Непрацюючі пенсіонерипродовжують отримувати пенсію у призначених розмірах без жодних обмежень.

А тепер почнемо знайомитися з головними нормами, через які і здійнявся галас довкола розміру пенсій особам, які мають місце роботи. Законом України від 02.03.2015 р. № 213-VIII уже внесено відповідні правки, зокрема, до Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 р. № 1788-XII (далі — Закон № 1788). Оновлені норми головного пенсійного Закону передбачають:

якщо розмір пенсії працюючого пенсіонера перевищує 150 % прожиткового мінімуму, установленого для осіб, які втратили працездатність, то розмір його пенсії складає 85 % від призначеного розміру. При цьому розмір пенсії не може бути менше 150 % прожиткового мінімуму, установленого для осіб, які втратили працездатність.

Розкладемо все на цифрах. Зменшується розмір тієї пенсії, що становить більше 1423,50 грн. (для квітня — листопада 2015 року, а для грудня 2015 року — більше 1611,00 грн.). У загальному випадку вона знижується на 15 % (100 % - 85 %). Проте не забувайте і про недоторканний розмір пенсії — 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Що це означає? Розглянемо ситуації.

Ситуація 1. Розмір пенсії працюючого пенсіонера становить 1050 грн. Оскільки такий розмір не перевищив 150-відсотковий поріг (1423,50 грн.), то розмір пенсії не зменшуватиметься.

Ситуація 2. Розмір пенсії працюючого пенсіонера становить 1500 грн., тобто більше 1423,50 грн. Якщо відсікти від цього розміру 15 %, то виходить, що пенсія має складати 1275 грн. (1500 - 1500 х х 15 %), але ця сума менше ніж зазначений 150-відсотковий бар’єр. Ось і виходить: за умови продовження трудової діяльності такий пенсіонер отримуватиме пенсію в розмірі 1423,50 грн.

Ситуація 3. Розмір пенсії працюючого пенсіонера становить 1800 грн. Оскільки розмір пенсії перевищує 1423,50 грн., то її сума знижується на 15 %. З урахуванням такого зменшення отримуємо, що розмір пенсії має складати 1530 грн. (1800 - 1800 х х 15 %). Обчислений розмір більше 1423,50 грн. Отже, тут у повному обсязі працює норма про виплату пенсії працюючому пенсіонеру у 85-відсотковому розмірі від призначеної йому суми пенсії. Тобто за умовами ситуації працюючому пенсіонеру виплатять пенсію в сумі 1530 грн.

Але на цьому зарано ставити крапку, оскільки є й інші обмеження в розмірах пенсій працюючим пенсіонерам. Є серед працівників-пенсіонерів і такі, яким пенсія за умови продовження ними трудової діяльності не виплачуватиметься. Такі жорсткі заходи стосуються виключно певного кола осіб. Так, позбавиться пенсії працюючий пенсіонер, який обіймає посаду, що дає право на призначення пенсії або щомісячне довічне грошове утримання згідно із законами України «Про статус народного депутата України» від 17.11.92 р. № 2790-XII«Продержавну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII«Про прокуратуру» від 05.11.91 р. № 1789-XII«Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 р. № 2453-VI.

Чим підсолодити цю гірку пігулку з пенсійних обмежень? Давайте пройдемося по нормах, які хоча б трохи підбадьорять пенсіонерів-працівників.

По-перше, усі зазначені пенсійні урізування запроваджені не на постійній основі. Вони діють обмежений період — з 01.04.2015 р. по 31.12.2015 р.

По-друге, якщо працівник розірве трудовий договір (простіше кажучи — звільниться), то поновлюється виплата пенсії в повному обсязі. Зауважте для себе: процедуру такого звільнення ми розглядали в консультації «Пенсіонер: два варіанти одного звільнення» // «ОП», 2015, № 6, с. 23.

По-третє, абсолютно всі обмежувальні пенсійні норми не стосуються інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи і учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII. Тобто працівник-пенсіонер із зазначеним статусом, як і раніше, отримує пенсію в повному обсязі незалежно від посади.

АКТУАЛЬНЕ ЗАПИТАННЯ — ОПЕРАТИВНА ВІДПОВІДЬ

Тут ми зібрали запитання, що зустрічалися найчастіше, і вже підготували на них відповіді.

 

Ми розглянули першу порцію «гарячих» пенсійних нововведень. Ви працюючий пенсіонер? Розкладіть усе по поличках і не кваптеся одразу рубати всі кінці зі своїм роботодавцем, адже пенсійні обмеження (принаймні на сьогодні) тимчасові. Редакція ж продовжує тримати руку на пульсі останніх пенсійних змін, тому до цієї теми ми ще повернемося.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»коментарі
(6)
Елена
14.04.2015
Я читала, что если пенсия как в вшем примере 1800 грн. То налог удерживается с учетом необлагаемой разницы (1800-1423,50)*15%
Галина
20.04.2015
Працюю державним службовцем у відділі культури міста, де заробітна плата не порівнюється з зарплатою держслужбовців на міністерських посадах. Перебуваю на пенсії за вислугою років (педагог), яка становить 1300 грн. Власне цю пенсію я не буду отримувати. Скажіть будь ласка, чи заслуговують на це фахівці, які 35 років відпрацювали, отримуючи мізер, і ще сьогодні при підвищенні тарифів позбавляти їх цих виплат
Євген
22.04.2015
Галина, чому це ви її не будете отримувати?? Ваш випалок розглянутий в ситуації 1!
Тятьяна
06.05.2015
Скажите, пожалуйста, а чем я, инвалид 3 группы, имеющая минимальную пенсию и минимальную зарплату на государственной службе, отличаюсь от меня, такой-же, с минимальной пенсией и такой-же минимальной зарплатой на любой другой работе, что на государственной службе у меня можно просто отобрать пенсию по инвалидности? Тем самым лишив меня возможности получить необходимое ( но дорогостоящее) лечение в стационаре и т.д.
Ксенія
05.06.2015
Батько фізична особа підприемець, вже 2 роки як дохід 0 подає кожні пів року звіти в податкову( він просто не закривав ЧП). Отримує пенсію, і в нього утримали аж 500 грн пенсії. Питання за що зняли пенсію, якщо додатково він дохід не отримує?
Таня
13.02.2017
отримувала пенсію по вислузі років. Потім перевелась на пенсію за віком, досі працюю. Але моя пенсія з 1200гр. зменшилась на 150 гр.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн