Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.06.23
7538 1
Друкувати
Обране

Перевірки ПДФО та ЄСВ: де копають?

Я — Лілія Ушакова, експерт журналу «Податки & бухоблік». Чи любите ви податкові перевірки так, як їх НЕ люблю я? А чи бачили ви новеньку Методику перевірки повноти нарахування та сплати ПДФО, ЄСВ та ВЗ, що затвердила ДПСУ наказом від 04.05.2023 № 322? Дуже цікавий документ я вам скажу. Та й корисний до того ж. Погодьтеся, завжди краще знати наперед, де «копатимуть» ті контролери, яка логіка в тих «розкопках». Хоча, податківці та логіка… Та про все за порядком.


Методика, яку сьогодні розглядаємо, застосовується при документальних перевірках (планових або позапланових; виїзних або невиїзних). Весь процес проведення таких перевірок умовно поділено на 3 етапи. 

Етапи перевірки

Етап 1 — організаційний. Податкова відбирає платника податків, якого перевірятиме. Після виходу на перевірку, обзнайомлюється з його наказом про облікову політику, наказами про прийняття на роботу працівників, штатним розписом, цивільно-правовими договорами.

Етап 2 — перевірочний. ПДФО/ВЗ/ЄСВ є суто розрахунковими величинами. Тож правильність їх обчислення податківці визначають виключно шляхом перевірки (суцільним чи вибірковим способом) даних:

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
50
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
1
Ольга
06.06.2023
Професійно і доступно викладений матеріал по перевіркам
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі