Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.11.24
77 0
Друкувати
Обране

Пільга на проживання у гуртожитку: чи мають право студенти — діти УБД?

Чи мають пільгу на проживання у гуртожитку студенти, батьки яких мають статус учасників бойових дій (далі — УБД)?

Хто може проживати у студентських гуртожитках?

Спочатку пригадаємо, хто взагалі може проживати у студентських гуртожитках.

Так, згідно з п. 2 розд. ІІ Положення № 1452* у гуртожитках закладу освіти можуть проживати:

1) здобувачі освіти за заочною формою здобуття освіти за потреби виконання компонентів навчального плану, що передбачають особисту присутність здобувача освіти у закладі освіти;

2) здобувачі фахової передвищої, вищої освіти, які здобувають освіту за очною (денною), заочною формою в іншому закладі освіти, що не має місць (або їх недостатньо) для проживання здобувачів освіти у власних гуртожитках;

3) сім’я, що складається зі здобувачів освіти одного чи різних закладів освіти;

4) вступники під час проведення вступних випробувань з інших населених пунктів, у тому числі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови відсутності у них місця проживання за місцезнаходженням закладу освіти;

5) працівники закладу освіти та інші громадяни — за умови повного забезпечення здобувачів освіти певного закладу освіти жилою площею у гуртожитку.

* Положення про особливості користування гуртожитками закладів фахової передвищої та вищої освіти, затверджене наказом МОН від 21.11.2019 № 1452.

Встановлення плати на проживання у гуртожитку

Тепер коротко нагадаємо про встановлення плати на проживання у студентських гуртожитках. Керуватися при цьому необхідно Порядком № 736*.

* Порядок надання інших платних послуг державними та комунальними навчальними закладами, затверджений спільним наказом МОН, Мінекономіки, Мінфіну від 23.07.2010 № 736/902/758.

Розрахунок вартості платної послуги здійснюється на базі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних з її наданням. Розмір плати за надання конкретної послуги слід визначати на підставі її вартості, яка розраховується на весь строк її надання та у повному обсязі.

При цьому заклад освіти самостійно визначає калькуляційну одиницю за кожною платною послугою, щодо якої здійснюється розрахунок вартості.

Складовими витрат, які необхідно включити до вартості платної послуги з проживання у гуртожитку, є:

— витрати на оплату праці працівників;

— нарахування ЄСВ на оплату праці відповідно до законодавства;

— безпосередні витрати та оплата послуг інших організацій;

— капітальні витрати;

— інші витрати відповідно до чинного законодавства.

Конкретний приклад розрахунку плати за проживання у гуртожитку ви знайдете у матеріалі «Студентські гуртожитки: як розрахувати плату?» // «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 46.

Чи мають право на пільгу студенти, батьки яких є УБД?

Так, мають. І таке право закріплено в абз. 8 п. 4 Порядку № 975*.

* Порядок та умови надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, затверджені постановою КМУ від 23.11.2016 № 975.

ВАЖЛИВО!

Дітям осіб, визнаних УБД, які навчаються за денною формою здобуття освіти, державна цільова підтримка на проживання в учнівських та студентських гуртожитках надається у вигляді безоплатного проживання

Тож, відповідаючи на запитання нашого читача, робимо висновок: діти УБД мають право на безоплатне проживання у студентських гуртожитках.

Для отримання такої пільги необхідно подати (п.п. 2 п. 7 Порядку № 975):

— посвідчення учасника бойових дій (батька або матері) встановленого зразка;

— свідоцтво про народження дитини.

Також зазначимо, що Центральним органам виконавчої влади, МОН, обласним, Київській та Севастопольській міськім держадміністраціям доручено забезпечити виконання постанови № 975 державними та комунальними закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які належать до сфери їх управління або передані на фінансування з відповідних місцевих бюджетів, за рахунок та в межах видатків, передбачених на зазначені цілі у кошторисах закладів освіти, затверджених в установленому порядку. Це передбачено п. 2 постанови № 975.

Бюджетна бухгалтерія, грудень, 2024/№ 45

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі