Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.10.15
13934 3
Друкувати
Обране

Призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності

Не секрет, що для оплати днів хвороби дуже важливий лікарняний лист: світло-зелений бланк із записами лікаря і різними печатками і штампами. Розберемося з цим документом і відстежимо його шлях від кабінету лікуючого лікаря до бухгалтерії підприємства.


Автор: Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці

Працівники мають право на оплату перших п’яти днів хвороби (за рахунок підприємства) та отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності (за рахунок соцстраху). Причому це стосується як працівників, для яких ваше підприємство — основне місце роботи, так ісумісників. Але що вимагається від «прихворілого», щоб йому оплатили період хвороби? Відповідаємо.

Документальне «алібі» хворого

Працівнику, працевлаштованому на підприємстві за основним місцем роботи, дні хвороби оплачуються на підставі листка непрацездатності (або його дубліката — якщо лікарняний загублено). Такий документ видається в порядку, установленому Інструкцією № 455. Причому зазвичай від працівників більше жодних документів не потрібно.

Винятки становлять сумісники та «пільговики», установлені Законом № 1105.

Так, працівник-сумісник для оплати днів хвороби надає:

— копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи;

— довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи та інших місць роботи за сумісництвом (якщо їх декілька).

У свою чергу, працівники-пільговики (які мають право на допомогу в розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від страхового стажу), крім лікарняного надають копії відповідних документів, що підтверджують таке право. Перелік працівників-пільговиків наведено в п. 5 ч. 1 ст. 24 Закону № 1105. Зауважте, що

з 01.01.2015 р. чорнобильці 4 категорії позбавлені «лікарняної» пільги (лист Виконавчої дирекції ФТВП від 17.01.2015 р. № 2.4-17-92)

Урахуйте: лікарняний має бути правильно оформлений. Про це прямо зараз і поговоримо.

Лікарняний лист і його «секретики»

Порядок та умови видачі, продовження листків непрацездатності встановлено Інструкцією № 455. А ось порядок заповнення лицьового боку бланка листка непрацездатності регламентовано Інструкцією № 532.

Листок непрацездатності має бути заповнено з додержанням усіх вимог, інакше до оплати його не приймуть

Що ж потрібно знати про заповнення та надання лікарняного листа?

Спершу рекомендуємо заздалегідь проінформувати працівників про правильне повне найменування та місцезнаходження підприємства. Зауважте: на бланку листка непрацездатності може бути зроблено лікарем не більше двох виправлень (про це детальніше на с. 42).

Далі перевірте наявність на лицьовій частині лікарняного всіх печаток і штампів. Якщо листок непрацездатності було видано працівнику закладом охорони здоров’я не за місцем його проживання чи роботи, то на такому листку обов’язково у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю» повинен стояти дозвільний підпис головного лікаря, засвідчений круглою печаткою закладу охорони здоров’я ( п. 3.8 Інструкції № 532). А ось діагноз і його шифр можуть бути відсутні — адже вони заповнюються лікарем тільки з письмової згоди працівника.

Зворотний бік бланка листка непрацездатності заповнюється за основним місцем роботи працівника. Він умовно поділений на чотири розділи, кожен з яких заповнює окремий фахівець: табельник, кадровик, комісія (уповноважений) із соцстрахування (детальніше — далі) і бухгалтер. Увага! «Процентовка» оплати лікарняних змінилася з 01.01.2015 р., а ось графа «Страховий стаж на день настання непрацездатності: <...>» досі не приведена у відповідність до змін. Але, за роз’ясненнями фахівців ФСС, при заповненні лікарняного листа уповноважена особа може самостійно дописати текст щодо страхового стажу до 3 років.

І ще нюанс: з 01.01.2015 р. незалежно від дати настання страхового випадку допомогу по тимчасовій непрацездатності призначають, якщо за її призначенням звернулися не пізніше 12 календарних місяців з дня відновлення працездатності ( ч. 5 ст. 32 Закону № 1105). При обчисленні періоду 12 календарних місяців беремо повні календарні місяці (з 1 по 31 (30), а для лютого — 28 (29)) число).

А тепер розберемося, хто ж перевіряє лікарняний лист на правильність і приймає рішення про виплату допомоги по непрацездатності.

Найголовніша... комісія із соцстрахування

Рішення про призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності приймає комісія (уповноважений*) із соціального страхування, яка створюється (обирається) і діє на підприємстві. Також комісія(уповноважений) перевірять і правильність заповнення лікарняного. До складу комісії входять представники адміністрації підприємства та застрахованих осіб.

* Комісію із соцстрахування створюють, якщо на підприємстві 16 і більше застрахованих осіб. Інакше — на загальних зборах працівників обираютьуповноваженого із соцстрахування підприємства (п. 1.4 Положення № 25).

Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності розглядаються комісією (уповноваженим) не пізніше 10 днів з дня їх надходження. Проте зволікати не варто, адже потрібно ще встигнути отримати фінансування від Фонду (про це читайте на с. 16).

Рішення оформляється протоколом у день його прийняття. Форму протоколу наведено в додатку до Положення № 25. Зауважте, що графи протоколу цілком пристосовані під зміни, що стосуються розрахунку допомоги не за «робочі», а за «календарні» дні.

Оформлений протокол разом із документами, що стали підставою для призначення допомоги, передається до бухгалтерії підприємства для розрахунку, нарахування та видачі допомоги. Зауважте, що лікарняні з шостого дня тимчасової непрацездатності оплачує соцстрах. Для того, щоб отримати від нього кошти на оплату лікарняного, потрібно оформити заяву-розрахунок. Такі кошти спочатку будуть зараховані підприємству і тільки потім виплачені працівнику.

Ну ось і пробіглися по основних моментах, що стосуються порядку призначення виплат з тимчасової непрацездатності. Схематично весь процес представлено на рис. на с. 6. А з наступного матеріалу ви дізнаєтеся всі нюанси розрахунку лікарняних.

що стосуються порядку призначення виплат з тимчасової непрацездатності 

висновки

  • Лікарняний лист має бути заповнений належним чином, інакше працівнику відмовлять у допомозі.
  • Рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування про призначення (відмову у призначенні) допомоги оформляється протоколом у день його прийняття.

ifactor

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»коментарі
(3)
оксана
30.10.2015
спасибо, за полезную информацию. Никто не слышал, когда бланки больничных с изменениями будут?
юлия
26.05.2016
Підкажіть будь ласочка коли заполняем лікарняний лист скільки ставмти днів повні 30 чи тільки робочі
Тетяна юлия
13.10.2017
У лікарняному для розрахунка ставляться календарні дні чи робочі
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн